Data publikacji: 8 kwietnia 2022

Życzenia Wojewody z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Szanowni Państwo, Pracownicy Służby Zdrowia, w województwie lubuskim

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku przebiega pod hasłem: „Nasza planeta – Nasze zdrowie”. W środku pandemii, nasilających się chorób, takich jak nowotwory, astma, czy choroby układu krążenia Światowa Organizacja Zdrowia skupia też uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety.

Bardzo doceniam Państwa troskę, trud i odpowiedzialność jaką każdego dnia podejmujecie na rzecz ludzi chorych. Ratowanie życia drugiemu człowiekowi jest wielkim zobowiązaniem, a także honorem. Dziękuję za profesjonalizm w działaniu, czas poświęcony choremu, życzliwą rozmowę z pacjentami oraz okazanie szacunku i cierpliwości.

Szczególnie mocno jestem wdzięczny za doskonałą współpracę i ogromne wsparcie działań Rządu w okresie pandemii koronawirusa. Choroba COVID-19, która przyszła tak nagle, wymusiła na całej służbie zdrowia odnalezienie się w niespotykanej dotąd sytuacji. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i fachowość w opiece nad pacjentami, które pozwoliły ocalić zdrowie i życie wielu Lubuszan.

Wszystkim pracownikom służby zdrowia z województwa lubuskiego składam najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności i szacunku za profesjonalizm najwyższej próby oraz niezawodność w wykonywaniu obowiązków. Państwa ogromne osobiste poświęcenie oraz znakomite przygotowanie zawodowe są gwarancją bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców naszego regionu. Dziękując raz jeszcze za każdy dzień Państwa pracy, proszę o przyjęcie życzeń dobrego zdrowia, satysfakcji z pełnionej misji i pomyślności w życiu osobistym.

Łączę wyrazy szacunku

Władysław Dajczak