Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 1 kwietnia 2022

PORÓD – INFORMACJE

1. W porodzie rodzinnym mogą uczestniczyć osoby towarzyszące (ojciec dziecka lub inna osoba wskazana przez pacjentkę).
  2. Należy zrezygnować z porodu rodzinnego w przypadku gdy pojawią się objawy zakażenia COVID- 19 tj. katar, ból gardła, kaszel, duszności, gorączka, biegunka, utrata węchu i smaku lub jeśli osoba towarzysząca miała kontakt z osobą zakażoną COVID-19 w ciągu 14 dni poprzedzających dzień planowanej wizyty.
  3. Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu na terenie Szpitala zachowuje bezpieczny dystans wobec innych osób poza rodzącą, zwłaszcza w traktach komunikacyjnych. W sali porodowej osoba towarzysząca zachowuje się zgodnie z poleceniami osoby prowadzącej poród.
  4. Osoba towarzysząca rodzącej przez cały czas pobytu w Szpitalu musi nosić maskę i okresowo dezynfekować ręce;
  5. Osoba towarzysząca przebywa z położnicą 2 godziny po porodzie na Sali Porodowej na Sali Wybudzeniowej po cesarskim cięciu, ponadto również do 2 godzin w obszarze Rooming. W tym czasie osoba towarzysząca może kangurować dziecko.
Fot. Pixabay

CO MAMA POWINNA ZE SOBĄ ZABRAĆ DO SZPITALA

• dowód tożsamości,
  • dokumentację ciąży
  • przybory toaletowe
  • ręcznik
  • kapcie
  • klapki pod prysznic
  • szlafrok
  • kubek i sztućce
  • adres i telefon najbliższej rodziny

Rodzące podczas pobytu w szpitalu mogą korzystać z własnej odzieży w postaci bielizny, piżam, szlafroków i koszul nocnych lub innej odzieży wierzchniej.

Warto także zaznaczyć, że mamy najczęściej korzystają z koszul, które udostępnia w trakcie i po porodzie szpital oraz bielizny poporodowej. Na miejscu do dyspozycji pacjentek są również środki do dezynfekcji i jednorazowe maseczki.