Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Data publikacji: 8 kwietnia 2021

PORÓD W CZASIE PANDEMII

Fot. Pixabay

W grudniu 2020 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przywrócono porody rodzinne.

Osoba towarzysząca rodzącej (wyłącznie jedna, np. przyszły tata), zanim wejdzie na porodówkę jest testowana na koszt szpitala w kierunku SARS-Cov-2 (osoby zaszczepione dwoma dawkami lub jedną w przypadku J&J, nie są testowane).

Uwaga! Zarówno szczepienie, jak i negatywny test dają osobom towarzyszącym możliwość uczestniczenia w porodzie, jednak nie upoważniają do wejścia w następnych dniach na rooming!

CO MAMA POWINNA ZE SOBĄ ZABRAĆ DO SZPITALA

• dowód tożsamości,
  • dokumentację ciąży
  • przybory toaletowe
  • ręcznik
  • kapcie
  • klapki pod prysznic
  • szlafrok
  • kubek i sztućce
  • adres i telefon najbliższej rodziny

Warto także zaznaczyć, że mamy najczęściej korzystają z koszul, które udostępnia w trakcie i po porodzie szpital oraz bielizny poporodowej. Na miejscu do dyspozycji pacjentek są również środki do dezynfekcji i jednorazowe maseczki.