Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Data publikacji: 8 kwietnia 2021

PORÓD W CZASIE PANDEMII

Fot. Pixabay

W grudniu 2020 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze przywrócono porody rodzinne.

1. Rodzącej pacjentce może towarzyszyć w porodzie rodzinnym tylko jedna, wskazaną przez nią osoba. Osoba ta musi okazać personelowi Izby Przyjęć ważny Unijny Certyfikat COVID, który potwierdza uzyskanie negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2, lub zaszczepienie przeciwko COVID-19, lub też status ozdrowieńca. W razie braku certyfikatu osoba towarzysząca zobowiązana jest wykonać test antygenowy na własny koszt
  2. Osoba towarzysząca uczestnicząca w Porodzie Rodzinnym może przejść, po opuszczeniu Sali Porodowej, na obszar Rooming i pozostać tam przez 15 minut.

CO MAMA POWINNA ZE SOBĄ ZABRAĆ DO SZPITALA

• dowód tożsamości,
  • dokumentację ciąży
  • przybory toaletowe
  • ręcznik
  • kapcie
  • klapki pod prysznic
  • szlafrok
  • kubek i sztućce
  • adres i telefon najbliższej rodziny

Rodzące podczas pobytu w szpitalu mogą korzystać z własnej odzieży w postaci bielizny, piżam, szlafroków i koszul nocnych lub innej odzieży wierzchniej.

Warto także zaznaczyć, że mamy najczęściej korzystają z koszul, które udostępnia w trakcie i po porodzie szpital oraz bielizny poporodowej. Na miejscu do dyspozycji pacjentek są również środki do dezynfekcji i jednorazowe maseczki.