Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 20 grudnia 2016

Szybka Terapia Onkologiczna

Fot. Pixabay

Od 1 stycznia 2015 r. nasz Szpital realizuje SZYBKĄ TERAPIĘ ONKOLOGICZNĄ w ramach umowy z NFZ. Głównym celem tzw. „pakietu onkologicznego” jest sprawne i szybkie przeprowadzenie pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Do korzystania z SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ uprawnieni są pacjenci posiadający Kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Kartę może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej i lekarz udzielający ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych (przyjmujący w poradni specjalistycznej) w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia nowotworu. Natomiast lekarz udzielający świadczeń w ramach programów zdrowotnych i lekarz udzielający świadczeń szpitalnych, aby wystawić kartę musi mieć pewność, co do wystąpienia nowotworu złośliwego. 

Dla wszystkich pacjentów posiadających Kartę DiLO (z rozpoznanym nowotworem złośliwym) Szpital organizuje konsylium, w czasie którego Wielodyscyplinarny Zespół Terapeutyczny przygotowuje indywidualny plan leczenia onkologicznego.

Konsylia Onkologiczne odbywają się w budynku “S” (lokalizacja tuż przy budynku “L”, w którym znajduje się Onkologia/Ginekologia) trzy razy w tygodniu tj. w poniedziałek od godz.12:00, wtorek od godz.11:00 i czwartek od godz.10:00. Wtorkowe konsylium (Breast Cancer Unit) zarezerwowane jest tylko dla pacjentek ze zdiagnozowanym nowotworem złośliwym piersi.

Indywidualny plan leczenia każdego pacjenta koordynowany jest przez Koordynatora.

Koordynatorami ds. leczenia onkologicznego w naszym Szpitalu są:
Aleksandra Kita, Magdalena Janczak i Dorota Golik (531 142 545).                    

Codzienny kontakt z koordynatorami w godz. 8.00-15.00                                                                            
Miejsce: Centrum Monitorowania Chorób Nowotworowych, Budynek S
Tel. 730 711 718    /     68 329 65 97                                                                         
Adres e-mail: lmo@szpital.zgora.pl

Koordynator udziela pacjentowi wsparcia informacyjnego i organizacyjnego.
Można się do niego zgłaszać z wszelkimi problemami dotyczącymi organizacji procesu leczenia na każdym jego etapie. Do koordynatora mogą się Państwo zgłosić także po wydruk karty DiLO na każdym etapie diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Pacjenci naszego Szpitala w ramach SZYBKIEJ TERAPII ONKOLOGICZNEJ mogą też liczyć na wsparcie psychologa i fizjoterapeuty.

Diagnostyka onkologiczna w ramach „pakietu onkologicznego” prowadzona jest w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych oraz na oddziałach.

Szpital współpracuje również z sąsiednimi szpitalami. Pacjenci operowani np. w lecznicy
w Nowej Soli, mogą kontynuować leczenie w ramach Szybkiej Terapii Onkologicznej w naszym Szpitalu (w tym celu prosimy o kontakt z Koordynatorem, tel. 68 329 65 97).

Przypominamy także, iż pacjenci mają prawo:
– do wyboru placówki, w której chcą się leczyć;
– do kopii dokumentacji medycznej na swój pisemny wniosek, a w przypadku dokumentacji z leczenia w ramach pakietu onkologicznego, jest ona wydawana bezpłatnie.