Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Podziękowania

Fot. Pixabay

Z całego serca DZIĘKUJĘ Lekarzowi Prowadzącemu Panu Pawłowi Leśniakowi, całemu personelowi Oddziału Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze oraz innym osobom zaangażowanym w diagnostykę, leczenie i pomoc mojej mamie po udarze mózgu w dniach 26.07-12.08.2021.
DZIĘKUJĘ za fantastyczną opiekę oraz włożony ogrom troski, życzliwości, cierpliwości, empatii i profesjonalizmu, by pomóc.
Wasze wspaniałe podejście do pacjenta i rodziny przywraca wiarę i dodaje sił do dalszej walki o zdrowie najbliższych.

Agnieszka P. z rodziną


Proszę o przyjęcie słów uznania i wdzięczności za skuteczne leczenie w oddziale covidowym i oddziale płucnym w styczniu iw lutym 2021 r. Moim zbawcą był dr Bartosz Kudliński, który przez dwa tygodnie walczył o moje życie. Wykazał się nie tylko profesjonalizmem, ale też nadzwyczajną cierpliwością wobec takiego niesfornego pacjenta jak ja. Po zastosowaniu respiratora i cudownej maszyny podającej tlen – AIRVO, zostałem przywrócony do życia. Pragnę także podziękować Pani dr Hannie Łuczak-Aszkowskiej i całej załodze oddziału płucnego, która po kolejnych czterech tygodniach postawiła mnie na nogi (dosłownie).

Z wyrazami szacunku

Michał Sz.


Szanowny Panie Prezesie,

w ostatnich dniach, t.j. od 20 do 22 czerwca br. byłam pacjentką Oddziału Ginekologicznego Szpitala, którym Pan zarządza. Jestem pod wrażeniem bardzo dobrego działania tej placówki. Cały Personel wykazał się wysoką kulturą, starannością, cierpliwością, empatią i życzliwością. Ze względu na moje ograniczenia (nie mogę czytać) wymagałam dodatkowych czynności. Nie okazano mi jednak żadnego zniecierpliwienia mimo upału i zmęczenia. Czułam się wręcz uprzywilejowana.

Napisała do Pana, bo uważam, że warto wiedzieć jak jest oceniana instytucja, którą Pan zarządza.

Z najlepszymi życzeniami i poważaniem

Zofia P-G


Chciałabym wyrazić pozytywną opinię i zadowolenie o personelu lekarskim jak i położniczym. Dnia 16.06.2021 roku urodziłam synka w Szpitalu w Zielonej Górze. Do czasu porodu jak również po, pozostawałam pod opieką dr Katarzyny Bandrowskiej. Natomiast podczas porodu asystowała dr Agata Węgrzyn, położna Pani Natalia Ganczar jak również Pani Bożena Uliasz. Jestem bardzo wdzięczna wymienionym osobom za zaangażowanie, wkład, poświęcenie w opiekę, przebieg ciąży i porodu. Można było odczuć powołanie w wykonywaniu swojego zawodu i służby na co dzień. Takich ludzi rzadko się spotyka. Wyrażam opinie na 6+ pod każdym względem.

Z poważaniem
Małgorzata K.


Pragnę złożyć podziękowanie dla Pani Doktor Weroniki Stojak z oddziału płucnego, która otoczyła mamę (pobyt od 10.05 do 02.06) wspaniałą opieką od pierwszego dnia pobytu, była empatyczna i profesjonalna. Dziękuję za staranie i robienie wszystkiego, by mama odzyskała siły i zdrowie. Serdecznie dziękuję za życzliwość Pani Doktor. Również podziękowanie dla Pań pielęgniarek, które z oddaniem wykonywały swoją pracę.

Z wyrazami szacunku

W imieniu mamy Bronisławy G. – córki


Podziękowania: dla oddziału płucnego z opiekę, która postawiła mnie na nogi, Pani Ordynator, która mnie odwiedzała, Pani Magdalenie, która jest gwiazdą tego oddziału (ma bardzo dobry kontakt z chorymi, wysłuchuje ich i pociesza), Pani rehabilitantce (dba o prawidłowy oddech). Dziękuję również Paniom Pielęgniarkom, które dbają o chorych w dzień i w nocy, Paniom salowym i Paniom sprzątaczkom z Ukrainy, które najciężej pracują. Ja na razie funkcjonuję bez tlenu i tabletek, ale jestem osłabiony.

Jan D.


Dziś Dzień Dziecka, a kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Mamy – to mój drugi Dzień Mamy w życiu 🙂 Od 2019 roku jestem szczęśliwą mamą, a w tym roku na świecie pojawiła się druga pociecha. Te wyjątkowe dni i chwile refleksji sprawiły, że postanowiłam do Państwa napisać i z niemałym opóźnieniem podziękować, bo to dzięki Wam i Waszemu personelowi jestem mamą!

Moja historia z macierzyństwem nie była prosta i droga do upragnionego macierzyństwa nie była usłana różami. Mam za sobą wiele lat prób, szerokiej diagnostyki, kilka poronień, wykrytych po drodze ciężkich schorzeń… ale! No właśnie, ale! W końcu się udało 🙂 Trafiłam na świetnego specjalistę, który zresztą zasila szeregi Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze – najcudowniejsza na świecie dr Joanna Teler – który to wiedział jak się zabrać za mój przypadek. Deklaracji, że na pewno się uda nie było – pani doktor była ze mną szczera, a ryzyko niepowodzenia było do samego końca. Pierwsza ciąża donoszona, ta z 2019 roku była trudna i obarczona bardzo wysokim ryzykiem. Kilka tygodni w różnych odstępach czasu spędziłam na waszym oddziale Patologii Ciąży – i muszę przyznać, że kiedy w drugiej ciąży wylądowałam tam w dniu porodu, planowo zgłaszając się na wywołanie porodu, czułam się jak.. “w domu”. Opieka na oddziale patologii ciąży jest wspaniała. Choć wiele osób zarzuca szpitalowi brak higieny i porządku na tym oddziale, a wygląd wnętrz nieco ‘wieje PRLem’ to opieka personelu, tak lekarzy, położnych jak i salowych jest pierwszorzędna i zasługuje na ogromne oklaski i wdzięczność. 

Leżąc w szpitalu, w trudnym dla mnie czasie pełnym niepewności, obaw, lęku, strachu co generowało niemały przecież stres, zawsze mogłam liczyć na zrozumienie, wyjaśnienie wątpliwości, dobre słowo, a nawet przytulasa! Wasze położne na oddziale patologii są niesamowite! To takie dobre mamy, przyjaciółki, serdeczne dusze, które wiedzą w jak trudnej sytuacji znajdują się pierworódki (choć przyznam, że przed drugim porodem stres nie był mniejszy). 

Również obsługa porodówki zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie – czułam się bardzo dobrze zaopiekowana i bezpieczna, a ze względu na liczne choroby współistniejące to właśnie ryzyka okołoporodowego bałam się najbardziej. Nic złego się nie wydarzyło – z pomocą cudownej położnej pani Marzeny i położnego pana Marka i pani Alicji (oczywiście nie wszyscy na raz) na świat przyszła moja córeczka i synek, za co jestem Wam dozgonnie wdzięczna.

W czasach pandemii byłam szczególnie przerażona wizją pobytu w szpitalu – niepotrzebnie. Opieka niezmiennie była na najwyższym poziomie, a może i lepiej – po porodzie, gdy nie mogłam liczyć na obecność najbliższej osoby, bardzo pomocne były panie z Rooming inu. Co więcej, choć teoretycznie byłam już mamą i wiedziałam sporo, przy drugim dziecku pojawiły się pewne nowości – miałam wątpliwości, bałam się, nie wiedziałam co robić – i tutaj pojawiły się dobre dusze, które wytłumaczyły, pomogły, wykazały się zrozumieniem i były dla mnie oparciem. Ktoś mógłby powiedzieć, że to przecież ich praca i obowiązek – no niby tak, ale jednak dzięki nim poczułam się lepiej, bezpieczniej. Poczułam się zaopiekowana.

Podsumowując mój długi wywód – bardzo ale to bardzo dziękuję wszystkim pracownikom oddziału Ginekologii i Położnictwa – odwalacie kawał dobrej roboty i jesteście w tym świetni! Wiem, że moja opinia nie jest odosobniona. Życzę Wam samych sukcesów i tylko szczęśliwych zadowolonych pacjentek! 

Wszystkiego dobrego! Pozdrawiam!

Mama Ania z córką Marysią i synem Wojtkiem 🙂 


8 stycznia 2021r. trafiłam na Oddział Patologii Ciąży Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Był to mój pierwszy pobyt w tym szpitalu. Wiedziałam, ze sprawa jest bardzo poważna, co zostało potwierdzone podczas wstępnych badań. Nasz przypadek był bardzo rzadki, a stan Synka skrajnie ciężki. Dr Agata Kuszerska postanowiła zawalczyć o Nikosia pomimo tego, że miał nikłe szanse na przeżycie. Dr Kuszerska zorganizowała pierwszy zabieg przetaczania krwi dzidziusiowi w brzuchu mamy w województwie lubuskim, ściągnęła specjalistę z Poznania (dr Paweł Kopyra – dziękujemy!), zebrała kilkanaście osób, które za podczas każdego zabiegu czuwały nad naszym bezpieczeństwem. Dr Kuszerska stoczyła heroiczną walkę o naszego Synka i otoczyła mnie mało spotykaną w dzisiejszych czasach troską i empatią! Bardzo, bardzo Pani doktor dziękujemy, a szpitalowi gratulujemy tak wykwalifikowanego i oddanego pacjentom pracownika! Również bardzo dziękuję dr Joannie Teler, lek. med. Elżbiecie Dołęga-Krzemińskiej i lek. med. Karolinie Adamczyk za pracę oraz ogrom empatii jaki okazały mi w tym trudnym dla mnie czasie. Dziękuję Panu dr Markowi Blitkowi za opiekę podczas porodu. Dziękuję również wszystkim położnym i pielęgniarkom, które czuwały nad nami podczas całego pobytu. Dzięki Wam pomimo wielu ciężkich chwil, dobrze wspominam pobyt na Oddziale Patologii Ciąży. Pragnę również bardzo podziękować dr Marzenie Michalak- Kloc oraz wszystkim lekarzom, którzy przez 115 dni walczyli o życie i zdrowie naszego Synka na Oddziale Neonatologii. Dziękuje bardzo wszystkim pielęgniarkom z Oddziału Intensywnej Terapii oraz Patologii Noworodka za Waszą opiekę nad Nikosiem. Dziękuję za każde dobre słowo i podtrzymywanie na duchu przez ten długi czas. Wierzymy, że to Pan Bóg postawił Was na naszej drodze z Waszym zaangażowaniem, determinacją, wiedzą, dobrym sercem, aby uratować naszego Synka. Jeszcze raz wszystkim Wam ogromnie dziękujemy!!!

Joanna, Piotr, Lena, Nikodem Rokitniccy


Dzień dobry Panie Dyrektorze, pozwalam sobie na Pana ręce złożyć serdeczne podziękowania dla Pani Aleksandry Kita Koordynatorki DILO. Nie zdawałam sobie do tej pory sprawy jak istotna jest empatia. Pani Aleksandra jest Osobą, na którą Pacjent onkologiczny może zawsze liczyć. Kiedy człowiekowi opadają ręce z bezsilności, bo na wizytę u lekarza onkologa też jest długa  kolejka, to Pani Koordynator jest w stanie znaleźć rozwiązanie i  przyjść z pomocą. Panie Dyrektorze, wielkie dzięki, że takie osoby  pracują u Państwa. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję w imieniu mojej mamy Marii. 

Janina Ch.


Z okazji Święta Pielęgniarek na ręce P. Prezesa chciałbym złożyć serdeczne podziękowania dla całego personelu oddziału radioterapii onkologicznej kierowanego przez dr. Różę Poźniak-Balicką.  Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, duży stopień empatii, wyrozumiałości, cierpliwości i dobroci w trakcie opieki nad moją żoną – Dorotą Tomaszewicz. 


Z wyrazami szacunku
Wiesław i Andrzej Tomaszewicz


Sz. P.

Marek Działoszyński

Szanowny Panie,

Choć żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności wobec profesjonalnej pomocy medycznej i opieki nad naszą żoną i mamą, która była pacjentką Szpitala Tymczasowego przy Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze to jednak wobec niesamowitej postawy Pana Doktora Bartosza Kudlińskiego uznajemy, że jego praca winna być gloryfikowana w każdej formie, a za taką uznajemy możliwość skierowania pisemnych podziękowań dla Pana, jako Dyrektora placówki.

Treść Przysięgi Hipokratesa zobowiązuje każdego medyka m.in. służyć zdrowiu i życiu ludzkiemu, a także przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom. Działania i postawa Pana Doktora Bartosza Kudlińskiego dalece wykraczają ponad te zobowiązania, gdyż w swym wymiarze obejmują pracę, która w naszych oczach, cechuje heroizm nie często niestety spotykany wśród lekarzy.

Obecny czas, czas pandemii, jest trudny dla każdego człowieka, albowiem wobec licznych nakazów, obostrzeń, i obaw żyjemy w dużym obciążeniu. Historia pokazuje, że w czasach zagrożenia dla życia i zdrowia ogółu społeczeństwa, w czasach trudnych, których oczekiwanie zakończenie jest jedyną motywacją funkcjonowania ludności, poznajemy prawdziwych bohaterów. Za takiego bohatera uznajemy Pana Doktora Bartosza Kudlińskiego, stojącego na czele i organizującego funkcjonowanie Szpitala Tymczasowego.

W momencie zagrożenia dla życia osoby po przebytej transplantacji jednego z narządów ciała, wobec odmowy niezwłocznego przyjęcia do placówek w Gorzowie Wlkp. i Szczecinie, szczęśliwie nasza żona i mama trafiła do Państwa placówki, której organizacja, wyposażenie i personel cechuje najwyższy z możliwych poziom profesjonalizmu. Podziękowania kierujemy również do każdej z osobna i wszystkich razem osób, które przyczyniły się do powstania Szpitala Tymczasowego, i które codziennie w tym szpitalu świadczą pomoc osobom zakażonym koronawirusem SARS Cov-19.

Nasza żona i mam w czasie hospitalizacji określiła Pana Doktora „Aniołem”, co w świetle czynów Pana Doktora Bartosza Kudlińskiego, a w szczególności nieprzerwanego (dosłownie) czuwania nad pacjentami jest określeniem w pełni zasadnym. Życzymy każdemu, by w tak trudnych chwilach spotkał na swej drodze takiego „Anioła”…

Z poważaniem

Waldemar K.

Michał K.


Szanowny Panie Prezesie, Szanowny Panie Doktorze

Uprzejmie informuję, że w styczniu, lutym i marcu 2021 r. przebywałem na rehabilitacji, w związku z udarem, w Zakładzie Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej kierowanym przez pana mgr. Zbigniewa Guzka.

Znakomita rehabilitacja prowadzona w tym Zakładzie przez pana mgr. Marka Krzyna umożliwiła mi powrót do normalnego funkcjonowania.

Za ten wysiłek dziękuję całemu Zespołowi kierowanemu przez pana mgr. Zbigniewa Guzka. Szczególne podziękowania składam dla pana mgr. Marka Krzyna, który włożył wiele wysiłku w przywrócenie mnie do w miarę normalnego życia.

Na Pana ręce tą drogą składam całemu Zespołowi serdeczne wyrazy podziękowania.

Człowiek dopiero w trudnej sytuacji życiowej zdaje sobie sprawę z konieczności poszukiwania możliwości rehabilitacji.

Życzę, aby Zakład kierowany przez pana mgr. Zbigniewa Guzka był nadal rozwijany, by służył wszystkim potrzebującym.

Z wyrazami szacunku i poważania

Prof. dr hab. Tadeusz Zaborowski, dr h.c.


Wszystkim pracownikom służby zdrowia – koronawirus

Jesteście teraz bardzo utrudzeni,

Lecz miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni,

Bo po każdej burzy słońce wychodzi –

Żeby tylko tę „wichurę” przetrwać – o to teraz chodzi.

Pochylając się nad chorymi nie szczędzicie poświęcenia,

Kosztem swego czasu i zdrowia, pomimo zmęczenia.

Swych pacjentów stale brzemiona nosicie

I nieustannie ratujecie nam zdrowie i życie,

A w tej godzinie próby na pierwszej linii frontu walczycie

i nierzadko sami narażacie dla nas życie.

Tak jak kiedyś „Niezłomni” trwali w lasach na posterunku,

Teraz Wy Lekarze, Pielęgniarki… w Szpitalach

w ochronnym „ekwipunku”

ofiarnie walczycie z podstępnym wirusem,

co taki maleńki, a dla Wielkiego Świata stał się

niezłym „psikusem”.

Nigdy nie idą na marne zmęczenie, ciężka praca,

bo w ogólnym rozrachunku zawsze to popłaca,

gdyż tam w „Górnych Stronach” wszystko obserwują

i skrupulatnie w swych „Księgach” notują…

Za ofiarną pracę w ogromnym trudzie

Niech otoczą Was życzliwością wszyscy ludzie.

Niech cała społeczność chyli przed Wami czoła

I w zgodnym rytmie „SZAPOBA” ku Wam woła.

Pacjentka Ewa Ś.


Chciałbym bardzo podziękować Pani doktor Weronice Stojak za profesjonalną opiekę medyczną nad moją skromną osobą. Fachowość i traktowanie przez Panią dr pacjenta jak człowieka, a nie jak kolejny nr chorobowy, powinno być wzorem dla wszystkich. Wróciła mi wiara w to, że szpital może być „ludzki”. Nigdy wcześniej nie byłem pacjentem Waszego szpitala, a zdarzyło mi się w życiu być w kilku innych, stąd moje miłe zaskoczenie. Wyróżniacie się na duży plus.

Dariusz S.


Chciałbym serdecznie podziękować całemu oddziałowi kardiologii w zielonogórskim szpitalu. To właśnie tu mnie leczono i przeszedłem w lutym zabieg ablacji. Dziękuję panu doktorowi Piotrowi Andersowi, który świetnie zabieg wykonał i całej załodze oddziału za fachową pomoc i profesjonalną opiekę.

Stefan D. (Gazeta Lubuska 4.03.2022 r.)


Z Całego serca chciałabym podziękować personelowi oddziału chirurgi dziecięcej🙂
Największe podziękowania należą się tym, którzy w cieniu innych sprawiają, iż pobyt dziecka na oddziale nie jest traumą, dlatego wielki ukłon w stronę Pań Pielęgniarek!
Dziękujmy za okazane serce, za uśmiech, za wsparcie i za opiekę a zwłaszcza w tych ciężkich czasach.

Estera S.


Z okazji Światowego Dnia Chorego składam serdeczne wyrazy wdzięczności za świadectwo miłości i dobroci dla Dyrekcji Szpitala Uniwersyteckiego i całego zespołu pracowników Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi przy w/w Szpitalu w Zielonej Górze.

W placówce tej pracują osoby pełne wrażliwości na potrzeby bliźnich, zrozumienia potrzeb cierpiących ludzi. Za całą udzieloną pomoc serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie pozdrawiam p. Marię Skoczylas oraz p. Irenę Majewską – niestrudzonych pracowników Szpitala.

W. K.


Witam, rodziłam tydzień temu i mój poród odbierała pani, której bardzo chciałabym podziękować. Dzięki niej wszystko po mimo bardzo ciężkiego porodu poszło dobrze. Z tego wszystkiego pamiętam tylko, że to pani Alicja, młoda dziewczyna. Wiem, że ma na pewno 25 lat, naprawdę mimo młodego wieku, ta kobieta ma powołanie do tego co robi. Dlatego razem z synusiem chcemy jej jakoś, podziękować, a nie znamy jej nazwiska.

Katarina W.


Witam, jestem ojcem 12-letniej dziewczynki, która przyszła na świat w Waszym Szpitalu w 36 tyg. ciąży z wagą niespełna 1200 gram. Dziś jest piękną, zdolną dziewczynką, prymuską w klasie i utytułowaną tancerka. Gdy przychodziła na świat byliśmy pełni obaw i lęków, jak sobie poradzi, czy będzie zdrowa itd. Dzięki Bogu i wspaniałej opiece Waszego personelu Pododdziału Patologii Ciąży i Neonatologii nasze dziecko jest zdrowe i normalnie się rozwija. Dziękuję z całego serca.

Tomasz B.


W imieniu synów Gabriela i Karola dziękujemy za super przeprowadzona operację prof. dr. hab. n. med. Dariuszowi Patkowskiemu i dr. hab. n. med. Marcinowi Polokowi. Dziękuję również całemu oddziałowi Chirurgii i Urologii dziecięcej za miłą fachową opiekę lekarzom, pielęgniarkom i paniom salowym za cierpliwość i wyrozumiałość.

Ewa K.


Jako pacjent, który w dniu 22.01.2021 zostałam przyjęta przez Lekarza specjalistę chorób zakaźnych Władysława Łojewskiego, chciałabym złożyć podziękowania panu doktorowi.

W obecnym czasie, gdy trudno skorzystać z porady lekarza rodzinnego i innych, a pacjent czuje się zagubiony ze swoimi problemami, postawa pana doktora, który przyjął mnie, wysłuchał, zajął się tematem, zasługuje na zwrócenie uwagi.

Dlatego jako pacjent składam szczególne podziękowania za zachowania godne zawodu lekarza i człowieka.

Z wyrazami szacunku.

Beata D.


Miesiąc temu na oddział neurologii szpitala w Zielonej Górze trafiła moja babcia. Kobieta po 80-tce, z chorobami powiązanymi stricte z wiekiem jak i nowymi dla nas zupełnie problemami neurologicznymi. Zupełnie splątana myślami, nieorientująca się w czasie. Nierozpoznająca chwilami najbliższych. Na dodatek praktycznie leżąca. Baliśmy się o nią jako rodzina, w w czasach pandemii starszą, bezbronną osobę oddawać do szpitala. Z racji ograniczeń uzyskiwanie informacji na bieżąco było utrudnione. Po tygodniu babcia wróciła do nas w super formie. Została gruntownie przebadana chyba pod każdym możliwym kątem, a jej stan zdrowia poprawił się mimo, że spodziewaliśmy się złych nowin. Z jej opowieści wynika, że pielęgniarki dbały, by jadła. Lekarze traktowali życzliwie.

Przepraszam, że w swojej ignorancji myślałam, że starsze osoby o ograniczonej świadomości są traktowane gorzej, że nie są traktowane z najwyższym priorytetem, skoro tylu ludzi potrzebuje pomocy. Przepraszam również za liczne telefony w trakcie leczenia i już po wypisie. Biję się w pierś i dziękuję jako wnuczka pani Wiesi – najlepszej babci i prababci pod słońcem.

Natalia

E-mail do szpitala z 15.02.2021 r.


Przekazuję 1000 razy dziękuję, gorąco i serdecznie lekarzom i całemu personelowi załogi szpitala zakaźnego w Zielonej Górze.

Za opiekę, za troskę nade mną, osobą niesłyszącą, w stanie w jakim się znalazłam w grudniu 2020 r. Bardzo ciężko lekarzom i personelowi było się ze mną porozumieć. A mimo to uratowano mi życie. Mam dług wdzięczności dla lekarzy o personelu za ciężką pracę. Aparat słuchowy, jaki miałam, był zablokowany, nie przekazywał dźwięku. Po wyjściu ze szpitala mam aparat słuchowy naprawiony. I już kupiłam nowy. Jednocześnie pomału dochodzę do zdrowia. Byłam już u lekarza kardiologa, jak i płucnego. Jestem pod opieką rodzinnego.

Raz jeszcze lekarzom i całej załodze bardzo dziękuję za opiekę i cierpliwość do mnie. Przepraszam. Życzę wszystkim zdrowia i cierpliwości.

Wdzięczna pacjentka z Nowej Soli.

Helena M.


Serdeczne podziękowania dla całego zespołu lekarzy i pielęgniarek Oddziału Chirurgii Ogólnej Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze za profesjonalizm i szanse na powrót do zdrowia po operacji trzustki przeprowadzonej 25 stycznia 2021 roku.  Życzymy Państwu dużo dobrego zdrowia, wytrwałości w tak trudnym zawodzie i wszelkiej pomyślności.

Wdzięczna rodzina.


Pragnę złożyć na Pana ręce podziękowania dla całego zespołu lekarzy, pielęgniarek, studentów medycyny i wolontariuszy za wspaniałą opiekę, jaką otoczyli mnie Pana pracownicy. W dniu 14.12.2020 r. zostałem przewieziony w stanie krytycznym za 105 Szpitala Wojskowego, filia Żagań i przyjęty do utworzonego w Pana Szpitalu – Szpitala Tymczasowego – Pododdział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla pacjentów z COVID-19. Po wybudzeniu byłem świadkiem ogromnego zaangażowania i wysiłku, jaki podjął cały personel pod kierownictwem Pana Doktora Bartosza Kudlińskiego, aby uratować mi życie.

Chciałem prosić o przekazanie wyrazów szacunku dla wszystkich pracujących tam wspaniałych lekarzy, pielęgniarek, studentów medycyny i wolontariuszy za ich pełne profesjonalizmu działanie, fachową opiekę, życzliwość, ciepłe słowa i serce oraz podejście do pacjenta i jego rodziny. Szczególnie dziękuję za okazane wsparcie i zrozumienie w najtrudniejszej dla mojej rodziny chwili, kiedy byłem podłączony pod respirator. Żadne słowa nie są w stanie opisać, jaką ogromną wdzięcznością i szacunkiem darzę cały personel. Troskliwa i profesjonalna opieka, życzliwość, ciepłe słowa i szczery uśmiech pomagały mi wrócić do zdrowia.

Chcę również złożyć podziękowania dla Pana mgr. rehabilitacji ruchowej Wojciecha Zgoły, za jego skuteczną rehabilitację, fachową opiekę i serce, które wkładał w opiekę nade mną.

Dla mnie niezwykle istotna jest świadomość, że cały zespół zrobił wszystko, co było możliwe, aby uratować mi życie. Do tej pory jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i niezwykłej empatii cechujących personel Pańskiego Szpitala.

Wiem, że uratowanie mi życia, to zasługa całego Personelu, a tam, gdzie jest dobry gospodarz, to i gospodarstwo zadbane, wiele właśnie zależy od przełożonego, od szefa i nie umiem opisać jak pomimo swojego stanu zdrowia wspaniale się czułem na tym oddziale. Ja z natury nie lubię chwalić i staram się realnie wszystko oceniać, ale jeśli coś jest naprawdę dobre, to dopiero pochwalę, a ten oddział i pracujący tam ludzie są naprawdę wyjątkowi, ponieważ są fascynatami ratowania tego, co najważniejsze, czyli życia. Pomimo mojej choroby, cieszę się, że miałem możliwość poznania wspaniałych ludzi pracujących na tym oddziale, tak zaangażowanych, szczerze oddanych swej pracy i pełnych ogromnej kultury osobistej oraz serdeczności.

Samo sowo dziękuję – to za mało.

Jak powiedział prymas Stefan Wyszyński: „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”. Te słowa doskonale oddają postawę osób pracujących na tym oddziale.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i gratuluję cudownej ekipy.

Z wyrazami szacunku.

Rafał J. (żołnierz)

List do szpitala z 3 lutego 2021 r.


Dzień dobry, chciałabym podziękować za opiekę okołoporodową w Waszym szpitalu. Szczególnie dla Pani Katarzyny Bandygi, która odbierała poród 3 lutego naszej Mai. Dobry poród z zasadami „rodzić po ludzku”, chciałabym podkreślić że nie byłam podpięta cały czas pod KTG na czym bardzo mi zależało i mogłam rodzić w każdej pozycji jaka była dla mnie wygodna. Bardzo dziękuję , dzięki takiej opiece dalsza prokreacja nie jest wykluczona 🙂 chciałabym podziękować także dr Gąsior za opiekę po porodzie. Pozdrawiam Marlena M.

Wiadomość na profilu szpitala na Facebooku


pragnę serdecznie podziękować za profesjonalną i wspaniałą opiekę – całemu personelowi Oddziału Ginekologii Operacyjnej, Izbie Przyjęć Ginekologicznej oraz Bloku Operacyjnego Ginekologicznego. Dziękuję wszystkim za pełne empatii, życzliwości oraz fachowości podejście do pacjenta. Szybkość działania oraz pomoc z pełnym zaangażowaniem tylko utwierdziła mnie jako pacjentkę, że istnieją jeszcze Oddziały Ginekologiczne pracujące ,,dla najwyższego dobra pacjentki”.

Sama jako czynny pracownik służby zdrowia, a dziś jako pacjent jakim się stałam – przesyłam dla wszystkich pielęgniarek, położnych, lekarzy oraz Pań salowych – ogromne podziękowania.

Z wyrazami szacunku,

mgr spec. piel. op. Beata Bożek-Bezler, Konsultant Wojewódzki ds. Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Operacyjnego Woj. Wlkp.


Dzień dobry, byłam po raz drugi na oddziale ginekologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze i chciałabym z całego serca podziękować za pomoc, a przede wszystkim opiekę całej ekipie, czyli pielęgniarkom za cierpliwość, wyrozumiałość i serce, a także, a przede wszystkim normalności do pacjenta w pomaganiu zmniejszania bólu, lekarzom wielkie dzięki dr. W. Sandeckiemu i innym, pielęgniarkom z oddziału bloku operacyjnego za uśmiech, spokój, a nawet rozbawienie przed nieznanym. Paniom salowym, które sprzątają non stop chociaż czysto jest. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam Aga K. Pobyt od 7 do 11 stycznia 2021 r.

Wiadomość na profilu szpitala na Facebooku


Bardzo dziękuję za pomoc w powrocie do zdrowia całemu personelowi Oddziału Ginekologicznego. Spotkałam się tutaj z olbrzymią życzliwością, uśmiechem ze strony wszystkich pracowników, od pan salowych, pań położnych, pań z bloku operacyjnego i wspaniałych lekarzy, zwłaszcza jednego, który po mistrzowsku wykonał operację. Te trudne dni w czasie pandemii okazały się pełnymi radości i uśmiechu. Dziękuję jeszcze raz i życzę wielu sukcesów, a wszystkim pacjentom podobnych wrażeń. Wdzięczna pacjentka Ewa W.

E-mail z 5.12.2020 r.


Chciałabym wyrazić swoje słowa podziwu i uznania dla pracowników Szpitala Uniwersyteckiego z Zielonej Górze. Podejście do pacjenta oraz personel pełny empatii i zrozumienia bardzo pomógł nam rodzicom, ale przede wszystkim naszemu synkowi, przejść bez traumy pierwsze chwile po urazie. Dla nas to niezwykle ważne i naprawdę z całego serca dziękujemy za opiekę nad naszym synem Michałkiem, który po urazie czaszki przebywa na oddziale chirurgii.

Z pozdrowieniami Anita i Michał C.

Wiadomość na profilu szpitala na Facebooku


Dzień dobry, pozwalam sobie złożyć bardzo serdeczne podziękowania dla Pani Doktor Olgi Biernackiej i dla całego Personelu Oddziału Radioterapii i Zakładu Radioterapii za pomoc udzieloną mojej Mamie, za właściwe podejście do pacjentki, za empatię, za uważność, za zainteresowanie, za przywrócenie mi wiary, że nie wszystko w tej naszej służbie zdrowia to tylko cienie, ale że są też blaski. Dzięki Pani Doktor oraz całego Personelu Oddziału Radioterapii i Zakładu Radioterapii, moja mama czuła się bardzo zaopiekowana, szczególnie to jest ważne w dobie coronawirusa, kiedy wizyty na oddziale są wstrzymane. Jutro opuszcza szpital, ale pełna nadziei na lepsze jutro, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim Państwu w imieniu pacjentki Marii K-W i całej naszej rodziny.  

Pozdrawiam Janina Ch.

E-mail z 24.09.2020 r.


Pragnę złożyć najszczersze podziękowania Pani Lucynie Górskiej, która w dniu 31 lipca 202 r. pełniła dyżur lekarski na Oddziale Chirurgii Dziecięcej w Zielonej Górze. Dziękuję Pani za przeprowadzenie operacji złamania ręki mojego dziecka. Dziękuję Pani za profesjonalizm i empatię oraz zwykłą ludzką rozmowę w tych trudnych chwilach. Jest Pani cudownym człowiekiem i wspaniałym fachowcem w swojej dziedzinie. Życzę Pani dużo zdrowia i wytrwałości w tak trudnym zawodzie. Dziękuję.

Pragnę złożyć podziękowania Panu Doktorowi Emilowi Korczakowi za przeprowadzenie zabiegu wyciągnięcia drutów. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia w tak ciężkich czasach.

Mama Małego Pacjenta

 E-mail z 3.09.202 r.


Chciałabym podziękować za pomoc, jaką dziś otrzymaliśmy w szpitalu. Mój syn znalazł się tam wieczorem po kontuzji na skateparku. Wspaniała pani w rejestracji, a potem wspaniali pracownicy Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i empatii, z którymi dziś się spotkałam. Dziękuję!

Natalia D. E-mail z 20.08.2020 r.


Szanowni Państwo

W dniach od 13.06 (sobota) do 5.07.2020 (niedziela) syn mój Andrzej był Państwa pacjentem zakażonym COVID-19. Wiadomość ta (telefoniczna) spadła na mnie jak grom z jasnego nieba – gdyż pojechał do Zielonej Góry, aby odwiedzić znajomych, a tu się okazało, że odwiedził i zatrzymał się na kilka dobrych dni w Państwa szpitalu. Nie będę opisywać smutku, który mnie ogarnął po otrzymaniu takiej wiadomości, bo to może zrozumieć tylko ten, kto się z tym spotkał, kogo to dotyczy bezpośrednio. Pierwszy kontakt mieliśmy zawsze rano o godz. 6.00-6.30 – telefoniczny z informacją, jak się czuje, jakie są rokowania itp. Ja tylko pilnowałam, aby mieć zawsze sygnał w słuchawce.

Proszę Państwa, zwracam się w tym momencie do lekarek, lekarzy, personelu pielęgniarskiego, pracowników Sanepidu, osób utrzymujących porządek i czystość, do firmy cateringowej – dziękuję, bardzo dziękuję za wszystko, za leczenie, opiekę, za troskę, za wyrozumiałość, dziękuję tak, jak może dziękować serce matki.

Jestem matką z peselem 39, a więc wiekową, od kilku lat wdową, praktycznie samotną. Proszę przyjąć ode mnie wielkie podziękowanie za wyleczenie syna Andrzeja.

Z wyrazami szacunku Irena F.

Kraków 7.06.2020 r.


Na ręce Pana Prezesa Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, chciałbym złożyć podziękowania dla całego zespołu Klinicznego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, kierowanego przez Pana lek.med. Lesława Mądrego. A w szczególności Panu lek. Maciejowi Mądremu, pielęgniarkom oraz wszystkim osobom, które w tak profesjonalny sposób pomogły mi „przetrwać” pobyt na oddziale. Dodatkowo chciałbym bardzo gorąco podziękować zespołowi bloku operacyjnego, który w dniu 30.07.2020 o godzinie 18, pod sprawnym okiem Pana lek. Michała Straburzyńskiego przeprowadziło zabieg naprawy mego achillesa . Empatia, życzliwość, zrozumienie oraz czysto ludzkie traktowanie sprawiły, że bardzo miło wspominam pobyt na oddziale chirurgii, a biorąc pod uwagę moją odwagę, to nie lada wyczyn. Jesteście Państwo wysokiej klasy specjalistami w swoim zawodzie

Z wyrazami wdzięczności

Mirosław W.

E-mail z 5.08.2020 r.


Na ręce Pana Prezesa składam podziękowanie za empatię, profesjonalizm personelu Oddziału Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie byłam operowana. Jestem bardzo wdzięczna personelowi oddziału, panu dr. Mirosławowi Bembenowi, paniom pielęgniarkom za troskę oraz dobro, które dają każdego dnia czyniąc siebie niezwykłymi ludźmi.

Dziękuje Pacjentka Małgorzata J.

List z 7.07.2020 r.


Szanowni Państwo!

Jako pacjentka Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego kierowanego przez Panią Doktor Agatę Kuszerską, pragnę wyrazić swój szacunek, podziw i uznanie prowadzącemu mnie Panu Doktorowi Wojciechowi Sandeckiemu, opiekującej się mną Położnej Oddziałowej – Pani Agnieszce Nalewajk oraz wszystkim Lekarzom, Lekarzom Anestezjologom, Paniom Pielęgniarkom, Paniom Instrumentariuszkom, Paniom z Izby Przyjęć, Paniom Salowym, Państwu z laboratorium, a także innym Osobom, które troszczą się o moje zdrowie, samopoczucie i bezpieczeństwo.

Jako profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, cieszę się, że w naszym Szpitalu Uniwersyteckim pracują Profesjonaliści o niezwykłej wiedzy, kompetencjach, umiejętnościach, wrażliwości, życzliwości, kulturze, odpowiedzialności, empatii…

To dla mnie zaszczyt, że Ich znam, i że jestem Ich podopieczną.

Kierowany przez Państwa Szpital może być dumny z takich Osobowości. Dla nich, czego sama – jako humanistka – nieustannie doświadczam, człowiek jest największą wartością.


Z poważaniem

Prof. dr hab. Katarzyna Węgorowska

Wiosną 2020 r.


Wyrazy uznania dla lekarzy, pielęgniarek oraz całego personelu Oddziału Chirurgii Naczyniowej za empatię i pełen profesjonalizm. Od pierwszych chwil spędzonych na oddziale czułam się otoczona opieką.

Wszystkim dziękuję za uśmiech, dobre słowo, życzliwość, wszelką pomoc. Lekarze odpowiadają na każde pytanie, nie traktują pacjenta zdawkowo i poświęcają tyle czasu, ile potrzeba indywidulanie.

Fachowość, pełne zrozumienia indywidualne podejście do pacjenta oraz pasja z jaką wykonujecie swoją pracę, powinny stanowić wzór do naśladowania.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności Ewa W. Gorzów Wlkp.

List z 6.05.2020 r.


Na ręce Pana Prezesa z ogromną przyjemnością i zadowoleniem składam niniejsze podziękowanie, za empatię i pełen profesjonalizm personelu medycznego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie moja żona została przyjęta na oddział i poddana została skomplikowanemu zabiegowi operacyjnemu, mimo odmowy ze strony innych placówek medycznych województwa lubuskiego.

Jestem niezmiernie wdzięczny całemu personelowi Oddziału, szczególne zaś słowa uznania kieruję w stronę zespołu lekarzy operujących tj. prof. dr hab. m. med. Daniela Kortycha, Ordynatora lek. med. Lesława Mądrego oraz lek. med. Antoniego Ciacha, którzy w dniu 16.01.2020 r. przeprowadzili zabieg wszczepienia endoprotezy mojej żonie.

Słowa podziękowania kieruję również do Pani Pielęgniarki Oddziałowej Krystyny Szadorskiej oraz do pozostałego personelu medycznego pracującego na tym Oddziale. Chciałbym pokazać słowa uznania za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm, troskę nad pacjentem oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, a także za ogromne dobro, solidną i uczciwą pracę, związaną z opieką medyczną nad moją żoną.

Życzę Panu oraz podległemu personelowi wielu wspaniałych chwil szczęścia i radości oraz nieustającego zdrowia, dalszych sukcesów zawodowych i satysfakcji z pracy w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Gratuluję Panu dr Markowi Działoszyńskiemu Prezesowi Zarządu Szpitala fachowych i nietuzinkowych Pracowników.

Zielona Góra, 27.01.2020 r.

Z wyrazami szacunku Jan G.


Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Chciałbym tą drogą na ręce Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Zielone Górze złożyć podziękowanie dla personelu oddziału onkologii, a w szczególności dla prowadzącego moje leczenie lek. med. Andrzeja Słowka. Trafiając na leczenie onkologiczne do Zielonej Góry od pierwszych kroków w poradni zostałem otoczony profesjonalną opieką specjalistyczną z uwzględnieniem wszelkich możliwych procedur diagnostycznych (badanie TK, PET i inne) by jak najlepiej dopasować rodzaj dalszego leczenia po usunięciu gruczolakoraka jelita cienkiego. W trakcie leczenia, po trzech cyklach chemii, nastąpiła kolejna operacja chirurgiczna powodująca przerwę w leczeniu, po której zgłosiłem się, zgodnie z zaleceniem, na kontynuację. Mimo dość długiej przerwy (4,5 miesiąca) prowadzący moje leczenie doktor Słowek zaskoczył mnie bardzo wnikliwym, indywidualnym podejściem i życzliwością.

Poza czasem pracy na oddziale indywidualne dotarcie do pacjenta i zainteresowanie się dogłębne jego problemami to ciągle w naszej rzeczywistości jest ewenement, a taka postawa cechuje mojego lekarza prowadzącego Andrzeja Słowka. Niech ta droga będzie moim skromnym wyrazem uznania dla w/w lekarza, a co za tym idzie, całego życzliwego dla pacjentów oddziału onkologii.

Bernard S.

List z 29.01.2020 r.


Podziękowania i wyrazy uznania za leczenie i opiekę dla całego personelu Klinicznego Oddziału Radioterapii i Zakładu Radioterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Składa Krzysztof B.


Składamy serdeczne podziękowania za opiekę nad naszą mamusią na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Hospitalizacja miała miejsce w kwietniu 2019 r. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni całemu personelowi Oddziału, a w szczególności dr. Dariuszowi Kosińskiemu jako lekarzowi prowadzącemu, Pani ordynator Barbarze Dominik wraz z całą kadrą lekarzy, Pani pielęgniarce oddziałowej Bernardzie Kalinowskiej z cudowną ekipą pielęgniarek oraz personelowi sprzątającemu. Wszystkim dziękujemy za uśmiech, życzliwość, wszelką pomoc, udzielanie odpowiedzi na nasze pytania – bez zbywania, bez pozbawiania nas nadziei, bo przypadek naszej mamusi był bardzo ciężki i za towarzyszenie nam w ostatnich niezmiernie trudnych i smutnych dla nas chwilach odchodzenia. Dziękujemy za dyskrecję i stworzenie nam niemal domowych warunków do tego, aby móc być i towarzyszyć chorej do końca jej chwil. Zachowamy Was na zawsze w w swojej pamięci.

Wdzięczne córki oraz wnuk z rodziną śp. Zofii Ś.

List z 13.11.2019 r.


 Szanowny Dyrektorze

Zapewne opinia i zadanie jakie chciałbym przedstawić w niniejszym piśmie nie zaskoczy Pana Dyrektora – mając takich lekarzy w szpitalu, nie dziwi taka sytuacja.

Jednak postanowiłam, poprzez ten list, wyrazić największe, najszczersze wyrazy podziękowania w szczególności dla lek. Joanny Kochańskiej- Bromber i lek. Mariusza StańczykaBezwzględnie cały Kliniczny Oddział Chorób Płuc, całe piętro chirurgii klatki piersiowej – to duma szpitala.

Mój Tata leżał tam po biopsji, z ciężkim zapaleniem płuc i wstępnym rozpoznaniem zwłóknienia. Dojeżdżając z Bydgoszczy i będąc przy łóżku Taty po 14 h dziennie nie mogłyśmy z siostrą nie zauważyć i odczuć niezwykle pomocnej, profesjonalnej „obsługi”. Pielęgniarki, lekarze, salowe – słowem wszyscy zrobili naprawdę co tylko jest możliwe, żeby mój Tata miał najlepszą opiekę i możliwość dojścia do siebie.

Empatia jaką wykazała się pani Doktor Kochańska-Bromber i Doktor Stańczyk, jest niezwykle rzadko spotykana.

Oby takiego personelu nigdy nam nie zabrakło.

Z poważaniem

Zuzanna D-K

List z 15.11.1019 r.


Ludzie lubią narzekać na wszystko, a na służbę zdrowia to już szczególnie. A ja wręcz przeciwnie – mam powód, by chwalić. Niedawno byłam pacjentkom zielonogórskiego szpitala. Przebywałam na oddziale wewnętrznym przez kilka dni z powodu kilku chorób, które złożyły się na to, że bardzo osłabłam i nie byłam w stanie samodzielnie funkcjonować, miałam też problemy z oddychaniem. Wiele razy czytałam w GL opinie pacjentów, którzy byli niezadowoleni z opieki w szpitalu, narzekali na marne wyżywienie o oschły personel. Ja mam zupełnie inne odczucia. Kiedy trafiłam do lecznicy, zajęto się mną bardzo serdecznie i szybko postawiono mnie na nogi. Lekarze włożyli dużo wysiłku, by dociec, co mi jest i wdrożyć odpowiedni leczenie, a nie było to łatwe, bo w moim wieku (mam ponad 80 lat) chorób człowiek ma już sporo, leków bierze kilkanaście i dopasować to wszystko, to było niełatwe zadanie. Tym bardziej dziękuję, że zajęto się mną tak życzliwie i troskliwie. Teraz czuję się już znacznie lepiej. Dziękuję pielęgniarkom, które reagowały na każdą moją prośbę o pomoc, lekarzom za wnikliwe odpowiedzi na wszystkie moje pytania, paniom sprzątającym za uśmiech. Ja nie narzekam na opiekę w szpitalu w Zielonej Górze, bo mnie spotkało samo dobro.

Wdzięczna pacjentka T.

Podziękowania zamieszczone w Gazecie Lubuskiej 30.10.2019 r.


Chciałabym przesłać podziękowania dla Personelu Oddziału Zakaźnego. Nie spodziewałam się, że pobyt w szpitalu, może być tak miło przeze mnie wspominany. Tak serdecznych twarzy, opiekuńczości i cudownej atmosfery witającej każdego dnia, życzę każdemu pacjentowi. Dziękuję za cierpliwość, wyrozumiałość, pomoc oraz pomimo powagi sytuacji – dozy humoru, podtrzymującej dobre samopoczucie 🙂 

Z wyrazami wdzięczności.

Joanna K.

e-mail z 07.08.2019 r.


Pani Pielęgniarce Oddziałowej Wioletcie Soroczyńskiej, Panu Ordynatorowi Pawłowi Jarmużkowi ogromne podziękowanie oraz całemu zespołowi Oddziału Neurochirurgii za ogrom pracy, profesjonalizm, serce i uśmiech, wyrozumiałość, poświęcenie i empatię oraz za wspaniały zespół pracowników oddziału podczas pobytu. Serdeczne podziękowania Panu lek. Grzegorzowi Giblewskiemu, całemu zespołowi, który operował oraz wspaniałej rehabilitacji za pomoc i pokazanie jak powinnam postępować po zabiegu. Składam serdeczne podziękowania za okazaną troskliwość, przemiły stosunek do pacjenta, za rodzinną atmosferę i ludzkie ciepło. Podziękowania za mistrzowsko przeprowadzony zabieg, profesjonalna opiekę wspaniałych pielęgniarek i całemu zespołowi. Wsparcie całego zespołu, zaangażowanie i empatia sprawiły, że po pobycie w oddziale zostały same pozytywne doświadczenia i odczucia.

Anna Sz.

list z dnia 03.06.2019 r.


Panu dr Tomaszowi Niedźwiedziowi za troskliwą opiekę oraz personelowi – Paniom Pielęgniarkom i Paniom Salowym z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej za okazaną pomoc, składam serdeczne podziękowania, a w Nowym 2019 Roku życzę zdrowia, pomyślności i dobrych dni.

Wdzięczna pacjentka J.Żurawowicz

e-maila z dnia 02.01.2019 r.


Szanowni Państwo, chciałabym serdecznie podziękować za wspaniałą opiekę i wielkie serce całemu Personelowi Oddziału Okulistycznego. Cudowne Panie pracujące na oddziale przełamują stereotypy miejsca, jakim jest Szpital, dziś wiem, że to właśnie tak wspaniale osoby tworzą to miejsce, dając poczucie bezpieczeństwa i pełnej profesjonalnej opieki. Jeszcze raz z całego serca Dziękuję! Życzę wszystkiego dobrego i samych pozytywnych Pacjentów.

Dagmara G

list z dnia 26.10.2018 r.


Serdecznie dziękuję za otoczenie niesamowitą opieką i troską całemu Personelowi Oddziału Okulistycznego (3 piętro). Bardzo miła i przyjazna atmosfera. Cały Personel z „WIELKIM SERCEM”! Wielkie dziękuję i również od serca.

Sylwia K.

list z dnia 26.10.2018 r.


Podziękowania dla pracowników Oddziału Otorynolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

„17 września 2018 r. przeszłam operację torbieli środkowej szyi na Oddziale Otorynolaryngologii. Chociaż szyja przecięta, strach był wielki to zadowolenie jest, bo zdrowie wraca”  Dziękuję Panu Ordynatorowi – W.M. Ićkowi, wszystkim Lekarzom oraz Pielęgniarkom i Paniom Salowym za profesjonalną i życzliwą opiekę. Wyrażam – chociaż słowami – swoje zadowolenie, za Waszą niełatwą, odpowiedzialną pracę. Dziękuję, że Jesteście. Życzę Wszystkim dużo zdrowia i pomyślności.

Jolanta C. 62 l.

e-mail z dnia 26.10.2018 r.


Wszystkim Aniołom w pielęgniarskich fartuszkach z Oddziału Neurologii, które swoją fachową wiedzą, niezwykłą serdecznością, cierpliwością, troską i pomocą w potrzebie przynoszą ulgę i radość pacjentom  w chorobie – co przekłada się na szybsze wyzdrowienie  – SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Pacjentka z pokoju nr 8, która na nowo nauczyła się pisać w czasie pobytu na Oddziale „N” w dniach 13 – 28 września 2018 r.

Teresa W


Państwo Katarzyna i Bartosz Kroll złożyli na ręce Prezesa Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego podziękowania dla personelu Klinicznego Oddziału Położniczo – Ginekologicznego.

„W dniu 13.08.18r. przyszła na świat nasza córka Nela. Chcielibyśmy w tym miejscu wyrazić swoją wdzięczność i podziękować całemu personelowi, który się nami opiekował. Na pierwszym miejscu pani doktor Joannie Teler! Na oddziale patologii pani Ania Jaworska służyła dobrym słowem i radą podczas ktg. W dniu porodu, gdyby nie wskazówki i spokój pani Edyty Matuszak nie poradziłabym sobie z bólem i emocjami. Podziękowania należą się także dr Bandrowskiej i dr Strakowskiemu, którzy przeprowadzili szczęśliwie cesarskie cięcie. W końcu opieka na oddziale rooming… Życzliwe podejście wszystkich Pań położnych, które miały dyżury bardzo pomogło nam przejść ten trudny okres powrotu do „siebie” i mobilności. Podziękowania należą się szczególnie oddziałowej Pani Lucynie Jęczale, pani Urszuli Stróżyk,  pani Beacie Radwańskiej, pani Urszuli Kiewlicz, pani Oli Dawiskibie, pani Beacie Dutkowiak, pani Kasi Ogrodowicz i pani Beni Materek. Za wsparcie, rady i pomoc której nigdy nie odmówiły! Jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy. Niestety nasza córka musiała trafić na oddział neonatologii. Za wspaniałą  i profesjonalną opiekę dziękujemy pani doktor Marzenie Michalak, pani Karolinie Polanin i pani Natalii Lebiodzie. W tym czasie wsparciem była dla nas też pani Danuta Kamińska (specjalistka od laktacji!). Dziękujemy, nasze dziecko zdrowe i szczęśliwe wróciło do domu. Wraz z mężem jesteśmy szczególnie wdzięczni, ponieważ to nasze pierwsze dziecko i pierwszy pobyt w szpitalu. Bardzo obawialiśmy się tego doświadczenia, okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. A to za sprawą pracujących tam ludzi.

 Z wyrazami wdzięczności”

Katarzyna i Bartosz Kroll z córką Nelą

e-mail z dnia 01.10.2018 r.


Państwo Joanna i Bartłomiej złożyli na ręce Pana Sławomira Gąsiora – Ordynatora Oddziału Położniczo – Ginekologicznego serdeczne podziękowania dla całego personelu tego Oddziału, z którego opieki mieli okazję korzystać dwukrotnie.

„Po raz pierwszy przy narodzinach naszej córki w 2015 r. Szczególnie dziękujemy Pani Marzenie Wieczorek, która mimo nawału pracy zawsze zjawiała się na czas by służyć wsparciem i pozytywnie motywować, gdy zaczynało brakować sił. Dzięki jej doświadczeniu, wszystkim radom i spojrzeniu, które zawsze mówiło „dasz radę” udało mi się przetrwać te trudne chwile
i cieszyć się zdrową córeczką. Cały nasz pobyt na sali porodowej trwał wtedy prawie 12 godzin i przez cały ten czas ze strony personelu nie brakowało uśmiechu i poczucia humoru, które wspaniale rozładowują stres.

Również i w grudniu 2017 r. trafiliśmy na wspaniałych ludzi. Tym razem pod opiekę dr Adamusa i P. Lucyny Szymańskiej. Pani Lucynie chcielibyśmy podziękować za bardzo indywidualne podejście i dużą wrażliwość na potrzeby pacjenta. Bo to właśnie dzięki niej mogłam urodzić w najbardziej dogodnej dla mnie pozycji. Wszystko zadziało się bardzo szybko i nasz synek już po 10 min. był z nami. Pan Doktor i Pani Położna wspaniale się nami zaopiekowali i umożliwili prawdziwe przeżycie w bliskości tych pierwszych chwil z maluszkiem. Nie zapomnimy tego do końca życia.

Jesteśmy również bardzo zadowoleni z respektowania przez wszystkich naszego planu porodu. Na wszystkich etapach pobytu w szpitalu Pana pracownicy stosowali się do naszych życzeń i informowali o przeprowadzonych czynnościach. Co z naszego punktu widzenia – jako pacjenta jest bardzo ważne.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze podziękować dwóm Paniom lekarkom z Oddziału Neonatologii i Pani, która jest doradcą laktacyjnym (niestety nie znamy nazwisk). Wszystkie trzy Panie  wspaniale zajęły się naszym synkiem w dniu 22.12.2017 r. , gdy trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc. Na szczęście wcześniejsza diagnoza się nie potwierdziła i mogliśmy opuścić szpital spokojni o zdrowie naszego dziecka.

Życzymy Państwu, aby Szpital w Zielonej Górze był dla Państwa miejscem nie tylko pracy, ale i spełnienia zawodowego.
A kolejnym pacjentom takiej opieki jaką sami doświadczyliśmy.

Dziękujemy!”

Joanna i Bartłomiej szczęśliwi rodzice Małgosi i Adasia.

e-mail z dnia 02.09.2018 r.


Na ręce Prezesa Zarządu – Pana Marka Działoszyńskiego zostały złożone za pośrednictwem Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podziękowania dla personelu Oddziału Neurochirurgii naszego Szpitala. Pani Leokadia, która przebywała na tym Oddziale od 03.06.2018 r. serdecznie dziękuje wspaniałym lekarzom i całej służbie medycznej pracującej na Oddziale Neurochirurgii, a w szczególności Panu dr Grzegorzowi Giblewskiemu. Autorka listu jest zdania, że Pan dr Grzegorz Giblewski, któremu zaufała po raz drugi, wcześniej przebywała w ww. Oddziale w 2013 roku, to wspaniały lekarz o anielskim usposobieniu, który traktuje swój zawód nie jak pracę, ale jak pasję. Pacjentka dziękuje Panu Doktorowi za jego szlachetną troskę i opiekę nad chorymi ludźmi. Pani Leokadia dodaje, iż na Oddziale Neurochirurgii panuje miła i serdeczna atmosfera, a pacjenci są traktowani z szacunkiem. Zauważa również, że praca lekarzy i pielęgniarek jest bardzo odpowiedzialna, wymaga wiele cierpliwości i poświęcenia, ale w efekcie daje dużo zadowolenia, kiedy pacjent powraca do zdrowia. Pacjentka dziękuje personelowi medycznemu za jego pracę. Osobne podziękowania kieruje pod adresem lekarzy anestezjologów. Pani Leokadia jest zdania, że Ordynator Oddziału Neurochirurgii „może się szczycić, że skompletował tak zgrany i fachowy Zespół”.

Leokadia B.

list z LOW NFZ z dnia 24.07.2018 r.


Nie ma słów, które wyrażą wdzięczność Lekarzom Oddziału SOR, którzy w dniu 01 lipca 2018 roku trwali w bardzo długiej walce o przywrócenie życia Synowi Arkadiuszowi Golikowi. Z całego serca dziękujemy również Lekarzom z Oddziałów OIOM i Kardiologii oraz Personelowi za trud, troskę i poświęcenie w dalszej opiece, za serdeczność, cierpliwość i życzliwość.

Matka – Ewa Golik z Rodziną

e-mail z dnia 18.07.2018 roku


Na ręce Dr Edwina Radeckiego składam podziękowania za profesjonalizm i serdeczność Lekarzy i Zespołu Pielęgniarskiego Oddziału Urologii.

Benek Dylewski

Facebook, z dnia 13.07.2018 roku


W marcu bieżącego roku przebywałam na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie otoczona zostałam fachową, wzorową opieką. Zaangażowanie, fachowość i profesjonalizm całego personelu tego Oddziału można i należy stawiać za wzór. Mogłam osobiście przekonać się jak odpowiedzialna i ciężka jest praca lekarzy i pielęgniarek, a przy tym wszystkim nie zapomina się, że pacjent jest najważniejszy, a ich życzliwe i przyjazne podejście do chorego pozostanie na zawsze w mojej wdzięcznej pamięci. Choć mam nadzieję, że do szpitala już nie wrócę to jednak wiem, że jeśli zdarzy się ponownie taka sytuacja to otrzymam profesjonalną pomoc, życzliwość i leczenie najlepsze z możliwych.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Karolina W.

e-mail z dnia 29.03.2018 roku


List skierowany do Ordynatora Otorynolaryngologii

W dniach 16-19 stycznia 2018 bylem leczony (operacja małżowiny usznej) na Pana Oddziale. Pragnę niniejszym złożyć podziękowanie za udaną operację doktorowi Sebastianowi Kamińskiemu, Paniom Pielęgniarkom za ciepłą opiekę i miły uśmiech oraz całemu Personelowi pomocniczemu. Mimo, że budynek jest już wiekowy (ponad sto lat) to jest czysto i porządek. A to już zasługa Ordynatora.

Z uszanowaniem serdecznie pozdrawiam

Tadeusz C.

list z dnia 14.02.2018 roku


Panie Dyrektorze, w dniu 18.11.2017 r. uległam potwornemu wypadkowi, spadłam z bardzo wysokich schodów. Znalazłam się pod opieką bardzo młodziutkiego lekarza Rezydenta – Macieja Fularza. Jestem pełna uznania, posiada On ogrom wiadomości w kierunku swego zawodu. Spokojny, zrównoważony, słuchający mnie jako pacjentki, co było dla mnie bardzo ważne. Jestem po operacji kręgosłupa, a że bardzo mocno bolał mnie on po upadku, bałam się, że uszkodziłam wcześniej zoperowaną część kręgosłupa. Doktor zrobił mi badanie komputerowe, co upewniło mnie i Pana Doktora, że kręgosłup nie uległ uszkodzeniu.Pięknie zaopatrzył mnie plastrami, wszystkie rany twarzy i głowy, nie mam blizn, bo się broniłam przed szyciem ran. To jest bardzo zdolny lekarz, z ogromną wiedzą, proszę dać Jemu warunki pracy, żebyśmy my pacjenci nie stracili tak dobre i mądre nasze POLSKIE dziecko.

Z poważaniem

Jadwiga R.

list z dnia 02.02.2018 roku


Z całego serca dziękuję lekarzom i pielęgniarkom z Oddziału Chirurgii Naczyniowej szpitala w Zielonej Górze. Szczególne podziękowania składam doktorom: Jackowi Mikulskiemu i Arkadiuszowi Krzemińskiemu, którzy w wigilię Bożego Narodzenia 2017 roku z powodzeniem dokonali operacji pękniętego tętniaka aorty brzusznej. To dzięki NIM i całemu zespołowi Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii mogę cieszyć się życiem i być razem z rodziną. Za uratowanie mojego życia dziękują również moja żona i córki.

Waldemar P

e-mail z dnia 17.02.2018 roku


Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania dla Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej za zaangażowanie, fachowość i wielką życzliwość, szczególnie dla dra Andrzeja Halińskiego.

Do Państwa Szpitala trafiliśmy po wielu przejściach. Jesteśmy z Nowego Sącza. Z infekcjami dróg moczowych nasz, teraz 2 – letni Syn męczył się od marca 2017 roku. Kilka razy w ciągu roku trafialiśmy do różnych szpitali w naszej okolicy, gdzie nikt nie potrafił rozpoznać co dolega dziecku i jaka jest przyczyna zmian w moczu. Szereg prywatnych badań i konsultacji też nie przyniosła efektu.

W grudniu 2017 roku trafiliśmy z krwiomoczem do innego Szpitala – tam też padła diagnoza – kamica nerkowa. Zostaliśmy tydzień przeleczeni, ale niestety nie do końca. Szpital nie miał sprzętu, aby dziecku usunąć zdiagnozowany kamień. Z tego szpitala przekierowani zostaliśmy do Państwa Szpitala, gdzie natychmiast się nami zajęto. Nasz Syn został bardzo dobrze przygotowany do zabiegu, my rodzice poinformowani rzetelnie o wszystkim. Zabieg mimo, że był trudny, przebiegł bez żadnych komplikacji. Mamy nadzieję, że teraz nasz Syn więcej czasu będzie spędzał w domu, w przedszkolu aniżeli w Szpitalach.

Z całego serca jeszcze raz dziękujemy. Życzymy całemu personelowi Szpitala wszystkiego co najlepsze.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

tata Krystiana

Mariusz B.

List z dnia 19.01.2018 roku


W sierpniu bieżącego roku przebywałam na oddziale patologii ciąży tutejszego szpitala, który to pobyt zakończył się szczęśliwym porodem synka. Przyznam, że pełna obaw i wątpliwości wybrałam zielonogórski szpital, gdyż wcześniejsze porody miały miejsce w innym mieście, był to więc mój „debiut” i ogromne zaskoczenie. Zaskoczenie na „plus” oczywiście.
Dziękuję za bardzo dobrą opiekę, za wsparcie i miłą atmosferę na patologii ciąży oraz na bloku porodowym, za rady i pomoc w ogarnięciu tematu cukrzycy ciążowej (wielki ukłon w stronę p. Anny Jaworskiej). Dziękuję za rzeczowość, uprzejmość
i dialog z pacjentem ze strony Pana dr Gąsiora. Dziękuję za milą atmosferę i profesjonalizm P. Dr  Krzemińskiej,
P. Dr Teler.

Cały pobyt w szpitalu oceniam naprawdę dobrze.
Piszę do Państwa, gdyż myślę, że należy dzielić się nie tylko złymi, ale również dobrymi wrażeniami.
Jeszcze raz dziękuję.


Pozdrawiam serdecznie
Kamila R., mama Leona

e-mail z dnia 07.10.2017 r.


W dniach 3-8 czerwca 2017 roku przebywałam w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych. Serdecznie dziękuję zespołowi lekarzy i pielęgniarek za pomoc w dojściu do zdrowia. Życzliwość, serdeczność i dobrą atmosferę wśród zespołu tam pracującego, które mają bardzo dobry wpływ na stan psychiczny pacjenta.

Wdzięczna pacjentka

Weronika Babicz


Na ręce Pani dr Aszkowskiej składam serdeczne słowa podziękowania dla całego personelu oddziału pulmonologii szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze za fachową usługę medyczną.

 Były pacjent szpitala w Zielonej Górze

Wpis w GL „Forum Czytelników” z 11.05.2017 r.


Lekarzom i personelowi medycznemu z Oddziałów: Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Chirurgii Klatki Piersiowej Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze za uratowanie życia syna Marcina. Dziękuję za całodobowy trud, troskę o syna, ogromną serdeczność i życzliwość. Dziękuję   Wszystkim     za cierpliwość  i wyrozumiałość.  Bardzo dziękuję za drugie życie syna.

Rosanna D.

Ogłoszenie w GL z dnia 01.04.2017 r.


Podziękowania dla całej kadry medycznej za troskliwą opiekę, solidność i trafność w stawianych diagnozach, wyrozumiałość na wymagania, w szczególności dla Kierownika Klinicznego Oddziału Chorób Płuc – Anny Aszkowskiej za umiejętność kierowania kadrą medyczną, za trafność stawianych diagnoz i cierpliwość,  lekarzowi  – Weronice Stojak  za wyrozumiałość, opanowanie, wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania oraz za czas poświęcony pacjentowi, a także lekarzowi – Jackowi Bachorskiemu za profesjonalizm. Życzenia dla kadry medycznej oraz pielęgniarskiej – sukcesów w leczeniu pacjentów – „tyle samo wypisów co przyjęć” od trudnego Pacjenta, będącego na Oddziale Pulmonologii od 2017-02-16 do 2017-02-21.

Roman L. z Krosna Odrzańskiego

List z dnia 20.02.2017 r.


Pacjentka, Pani Władysława, za pośrednictwem Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje swoje podziękowania pracownikom poradni alergologicznej: doktor Danucie Bobrowskiej oraz Alfredzie Siemion, pielęgniarce.

Pacjentka podkreśla, że ww. Panie są miłe, uczynne i traktują jednakowo wszystkie osoby zgłaszające się do Poradni. Pani Władysława dodaje, iż leczy się w Poradni Alergologicznej od wielu lat i za każdym razem spotyka się z uprzejmą obsługą pomimo zapracowania lekarki i pielęgniarki. Z e-maila  wynika, że współpraca między ww. jest wzorowa i nakierowana na dobro pacjenta. Szczególnego podkreślenia wymaga okazywany przez lekarkę i pielęgniarkę szacunek dla każdego chorego. Pacjentka serdecznie dziękuje i gratuluje właściwej postawy.

Pismo z LOW NFZ z dnia 08.02.2017 r.

Na podstawie e-mail Pani Władysławy L. z Zielonej Góry z dnia 05.02.2017 r.


W Święto Trzech Króli mój 30-letni syn nieszczęśliwie przewrócił się na chodniku na ul. Zagłoby. Auta przejeżdżały, ale nikt nie zareagował i nie zatrzymał się. Dlatego dziękuję małżeństwu z dzieckiem w wózeczku, które podeszło i udzieliło mu pomocy. Wezwali karetkę, zaopiekowali się nim, okryli kocykiem! Syn trafił do szpitala i fantastycznie zajęto się nim na SOR w Zielonej Górze. Okazało się, że złamał staw skokowy. Dziękuję ludziom, którzy okazali mu współczucie i życzliwość. 

Mama z Zielonej Góry

Wpis w GL „Forum Czytelników” z 10.01.2017 r.


Mitów na temat szpitali i służby zdrowia jest wiele. Ja jednak mam szczęście trafiać na dobrych lekarzy, którzy są też dobrymi ludźmi. Na oddziale wewnętrznym i neurologii zielonogórskiego szpitala pracują właśnie tacy mili, kompetentni, ludzcy. Wspaniale opiekują się moim bardzo chorym mężem. Chylę czoła.

Wpis w GL „Forum Czytelników” z kwietnia 2016 r.