Nocna i Świąteczna Opieka w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

Od godz. 18.00 w piątek 30 czerwca 2023 r. pomocy w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej udzielał będzie Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Funkcji tej nie będzie już pełnił punkt Pogotowia Ratunkowego przy ul. Chrobrego.

Czym jest nocna i świąteczna?

Tzw. nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest przedłużeniem podstawowej opieki zdrowotnej. Korzystamy z niej bezpłatnie i bez skierowania, gdy nasz lekarz rodziny nie pracuje. Nie obowiązuje tutaj rejonizacja!

Do ambulatorium zgłaszamy się w przypadku:

• nagłego zachorowania,
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Czego nie uzyskamy?

W ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej nie uzyskamy:

• wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
  • recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
  • rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia,
  • skierowania do specjalisty.

Kiedy korzystamy?

Ambulatorium przy szpitalu  pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy przez całą dobę, czyli od godz. 8.00 do 8.00 dnia następnego.

Jak dojechać?

Do ambulatorium pacjent dojeżdża  we własnym zakresie. Wjazd na teren szpitala od ul. Zyty i następnie kierujemy się do budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. W wyjątkowych przypadkach świadczenia są udzielane w domu pacjenta.

Uwaga! Pacjenci, którzy mają zlecone leki w iniekcji (zastrzyki) w święta i dni wolne od pracy, czyli wtedy, gdy ich przychodnia POZ nie pracuje, powinny zgłosić ten fakt najpóźniej w czwartek, kontaktując się telefonicznie z ambulatorium w godzinach jego pracy.

Kontakt

Tel. 68 3000 800, od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne przez całą dobę.