Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 6 grudnia 2017

ZUS zaprasza na szkolenia

Zakład Ubezpieczeń zdrowotnych organizuje szkolenie na temat wystawiania zaświadczeń lekarskich w formie elektronicznej (e-ZLA) oraz opłacania składek do ZUS w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

Tematyka szkolenia:

1.    Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego. Wśród nich jest wielu lekarzy i pielęgniarek prowadzących działalność gospodarczą. Jeśli płatnik nie będzie znał swojego numeru rachunku składkowego, nie opłaci w 2018 r. składek, ponieważ dotychczasowe rachunki będą zamknięte.
2.    Od 1 lipca 2018 roku zwolnienia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w postaci elektronicznej.  Taką możliwość mają już lekarze od stycznia 2016 r. W związku z tym ZUS udostępnił nowe funkcje dla lekarzy na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Dodatkowo od września 2016 r. możliwe jest przekazywanie do ZUS elektronicznych zwolnień lekarskich wystawionych w aplikacjach gabinetowych.

Terminy szkoleń:

  • 6 grudnia 2017 r, godz. 11.00 – Poliklinika, „stary” budynek, sala nr 14
  • 7 grudnia 2017 r., godz.11.00 – Centrum Monitorowania Chorób Nowotworowych
  • 13 grudnia 2017 r, godz. 11.00 – Poliklinika, „stary” budynek, sala nr 14
  • 19 grudnia 2017 r., godz.11.00  – Centrum Monitorowania Chorób Nowotworowych

Przewidywany czas trwania szkolenia: 1 godzina

Po spotkaniu pracownicy ZUS będą zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) .  Osoby zainteresowane proszone są o przygotowanie swoich adresy mailowe oraz PESEL. Dane te są niezbędne do założenia konta.

Poniżej prezentacja ze szkolenia do pobrania. 

Załącznik plik PDF: prezentacja ze szkolenia do pobrania