Data publikacji: 1 marca 2018

ZUS zaprasza lekarzy na szkolenie

Od 1 lipca 2018 r. elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) będą jedyną prawnie dopuszczoną formą zwolnienia lekarskiego.E-ZLA lekarze mogą wystawiać już od początku 2016 r.

Elektroniczne zwolnienie lekarskie posiada wiele zalet. Jego wystawianie trwa krócej niż wypisywanie zwolnienia papierowego. Po wpisaniu numeru PESEL pacjenta pozostałe dane identyfikacyjne zapisują się w e-ZLA automatycznie. E-zwolnienie, które wystawi lekarz, automatycznie trafia do systemu ZUS i jest w nim zapisane. W efekcie lekarz nie musi dostarczać papierowych zwolnień do ZUS oraz przechowywać ich drugiej kopii. Nie musi też pobierać w placówkach ZUS bloczków formularzy ZUS ZLA.

Zielonogórski Oddział ZUS zaprasza lekarzy na bezpłatne szkolenia oraz instruktaże indywidualne. Podczas szkoleń pracownicy ZUS przedstawiają jak wystawić e-ZLA (krok po kroku) oraz zakładają lekarzom konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Pomagają również w uzyskaniu bezpłatnego certyfikatu ZUS do podpisywania e-ZLA.  Szkolenia są organizowane w Oddziale ZUS w Zielonej Górze oraz w zainteresowanych placówkach medycznych. Czas trwania szkolenia to ok. 40-60 min.

Kontakt do koordynatora ds. wdrożenia e-ZLA (celem organizacji szkoleń/indywidualnych instruktaży oraz innych spraw związanych z e-ZLA): Marzena Krawczyk, tel. 68 329 42 61,  marzena.krawczyk@zus.pl

Więcej informacji o e-ZLA znajduje się na stronie www.zus.pl/ezla