Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 29 maja 2020

Zrzućmy się na ambulans do przewozu pacjentów z COVID-19

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zakupie ambulansu, który będzie służył zarówno do transportu wewnętrznego, jak i zewnętrznego chorych z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Obecnie taką rolę spełnia 12-letni, wysłużony ambulans, który z uwagi na wiek oraz duży przebieg coraz częściej ulega awariom. Pieniądze na ambulans zbieramy na portalu Zrzutka.pl.

Jak zapewne wiecie, to właśnie w naszym szpitalu dokładnie 4 marca pojawił się pierwszy zdiagnozowany pacjent z koronawirusem, tzw. pacjent zero. A ponieważ nasz szpital jako jedyny w woj. lubuskim posiada Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych (a także decyzją wojewody oddział zakaźny dla dzieci), od początku wybuchu pandemii większość pacjentów z naszego województwa z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia koronawirusem jest kierowanych właśnie do naszej placówki. Wiele z tych osób wymaga pogłębionej diagnostyki np. rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej, a co za tym idzie transportu do innego budynku szpitala, gdzie znajduje się Zakład Diagnostyki Obrazowej. Co istotne, wspomniana karetka zabezpiecza także przewozy pacjentów z COVID-19 do innych szpitali, miejsc kwarantanny, czy izolatorium.

Szef naszego Działu Transportu określił koszt zakupu samego ambulansu na 300 tys. zł. Chcemy, aby był to wysokiej klasy pojazd, który posłuży nam przez wiele lat. Wsad do niego, czyli wyposażenie już mamy.

Prosimy więc Was o wsparcie, aby usprawnić transport pacjentów na badania, a także do innych szpitali, izolatoriów lub na kwarantannę.

Zapewne chcielibyście wiedzieć, do czego karetka będzie służyć, gdy już minie pandemia… Mamy na to plan! Będzie dedykowana najmłodszym pacjentom, których będziemy leczyć w powstającym właśnie przy naszym szpitalu Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. To właśnie tą karetką będziemy przewozić dzieci ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dysponującego lądowiskiem dla śmigłowców pogotowia lotniczego, do nowego szpitala.

Chcesz pomóc?

Link do Zrzutki na karetkę:

https://zrzutka.pl/2dt83f?