Data publikacji: 5 września 2019

Zostawili w szpitalu serce. Podziękowanie za lata pracy

Przez kilkadziesiąt lat wchodzili w skład kadry medycznej szpitala, kierowali oddziałami, a pacjentom oddawali swoje serce. Lek. med. Ziad Halabi i lek. med. Jacek Mikulski przechodzą właśnie na emeryturę, a lek. med. Witold Maciej Iciek przekazuje funkcję kierownika oddziału swojemu następcy. Za lata pracy podziękował lekarzom prezes lecznicy dr Marek Działoszyński.

Dzisiaj w naszym szpitalu odbyło się uroczyste podziękowanie za lata wytężonej pracy lekarzom, którzy z naszą placówką są związani od bardzo wielu lat. Prezes Zarządu dr Marek Działoszyński podkreślił m.in. udane kontynuowanie pracy ich poprzedników i podniesienie na bardzo wysoki poziom standardów prowadzonych przez lekarzy oddziałów. Wyraził także nadzieję, że nadal będą  wspierać szpital i swoich następców swoim doświadczeniem.

– Przez 41 lat dane mi było obcować ze wspaniałymi ludźmi i w świetniej atmosferze, choć nie zawsze było łatwo. Bardzo dobrze współpracowało mi się zarówno obecnymi władzami szpitala, jak i poprzednimi. Serdecznie dziękuję za możliwość pracy z państwem – powiedział Jacek Mikulski zwracając się do zebranych na sali lekarzy, którzy podziękowali mu gromkimi brawami.

Lek. med. Jacek Mikulski rozpoczął pracę w szpitalu w 1978 r. W 1987 r. uzyskał tytuł specjalisty II stopnia z chirurgii ogólnej. W 2003 r. uzyskał tytuł specjalisty z chirurgii naczyniowej.  W 2011 r. objął stanowisko kierownika Klinicznego Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Wcześniej pełnił funkcje ordynatora, następnie kierownika Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyń. Prowadził też szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy pełniąc funkcje kierownika specjalizacji.

Jacek Mikulski wciąż będzie związany z naszym szpitalem, a na stanowisku kierownika Klinicznego Oddziału Chirurgii Naczyniowej zastąpi go prof. dr hab. n. med. Łukasz Dzieciuchowicz.

Z kolei lek. med. Witold Maciej Iciek zatrudniony został w szpitalu w 1987 r.  W 1996 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie otolaryngologii. W 2010 r. otrzymał stanowisko p.o. ordynatora w Klinicznym Oddziale Otorynolaryngologii,  a od 2011 r. kontynuował kierowanie oddziałem. Także Witold Maciej Iciek będzie wciąż leczył w naszym szpitalu, a na stanowisku kierownika Klinicznym Oddziale Otorynolaryngologii zastąpi go prof. UZ dr hab. n. med. Paweł Golusiński.

Lek. med. Ziad Halabi związany jest ze szpitalem od 1997 r. W 1998 r. uzyskał tytuł I stopnia specjalisty w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. W 2005 r. uzyskał tytuł specjalisty z medycyny ratunkowej. W latach 2007-2018 pełnił funkcję ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Na tym stanowisku zastąpił go lek. med. Szymon Michniewicz.