Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 18 grudnia 2018

Żołnierze 4. Pułku przeciwlotniczego z wizytą u dzieci w naszym Szpitalu

17 grudnia 2018r., roku żołnierze 4. Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego złożyli wizytę naszym małym pacjentom, którzy przebywają na Klinicznym Oddziale Pediatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Delegacja żołnierzy 4. Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego składająca się z przedstawicieli korpusów osobowych wraz z dziećmi z Klubu Środowiskowego „Inicjatywka”, przedstawicielami Fundacji Santander oraz strzelcami JS 4053 Strzelec odwiedzili wspólnie dzieci na Klinicznym Oddziale Pediatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. 

Celem wizyty było przybliżenie małym pacjentom charakteru pracy żołnierza. Dzieci obejrzały jasełka przedstawione przez ich rówieśników z Klubu Środowiskowego „Inicjatywka” oraz wysłuchały utworów gitarowych zagranych przez żołnierza 4. Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego kpr. Marcina Pikula.

Wielką niespodziankę dzieciom, rodzicom i personelowi medycznemu sprawił Wojskowy Mikołaj, który nie zapomniał o prezentach. Wraz z przedstawicielami Fundacji Santander obdzielił wszystkie znajdujące się na oddziale dzieci. Chętni mogli podejść i porozmawiać ze strzelcami JS 4053 Strzelec oraz dotknąć sprzęt codziennie używany podczas ćwiczeń.

Pobyt w szpitalu nigdy nie jest przyjemny. Jednak za sprawą wizyty Gości i Mikołaja, czas małym pacjentom Oddziału Pediatrii na pewno upływał dużo milej.