Data publikacji: 1 czerwca 2018

Zielonogórski Szpital otwarty na studentów – przyszłych lekarzy

30 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim województwa lubuskiego odbyło się spotkanie ze studentami kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego –  przyszłymi lekarzami. Celem spotkania było zachęcenie zielonogórskich studentów medycyny, aby po zakończeniu kształcenia kontynuowali swoją karierę w lubuskich szpitalach. Obecnie na kierunku lekarskim Uniwersytetu Zielonogórskiego studiuje 300 osób. Za kilka lat będzie ich ponad 700.

Nasz Szpital reprezentował lekarz – Antoni Ciach – Dyrektor ds. Lecznictwa, który podkreślał, że sam pochodzi z Wrocławia, ale to właśnie z Lubuskim postanowił związać się zawodowo. – Zostałem i jestem zadowolony. Region jest niezwykle atrakcyjny. Dyrektor ds. Lecznictwa przedstawił także ofertę szpitala. Podkreślał, że jest to szpital wielospecjalistyczny, który poprzez inwestycje podnosi jakość świadczonych usług. Oferuje i wykonuje szeroki zakres świadczeń zdrowotnych stosując nowoczesną specjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny,  ale jak każda lecznica cierpi na brak lekarzy. Najbardziej pożądane specjalizacje to anestezjologia, medycyna ratunkowa, radiologia, neonatologia.

Do wybrania Lubuskich szpitali zachęcała również Pani marszałek – Elżbieta Anna Polak. Poza naszą lecznicą swój potencjał zaprezentowały jeszcze inne lubuskie jednostki ochrony zdrowia, tj. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z .o.o., Lubuskie Centrum Ortopedii im. dr. Lecha Wierusza w Świebodzinie sp. z o.o., Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o. o., Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SP ZOZ w Ciborzu, Szpital na Wyspie sp. z o.o. w Żarach, Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sulechowie oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze.