Data publikacji: 1 września 2017

Zgromadzenie Wspólników wybrało nowy Zarząd Szpitala

Prezesem naszej lecznicy został dr Marek Działoszyński, wiceprezesami dotychczasowi dyrektorzy: Zbigniew Hupało – ds. rozwoju, Jarosław Sieracki – ds. finansowych. Pierwsza kadencja Zarządu trwa rok.

Przypomnijmy – 18 sierpnia 2017 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym została zarejestrowana nowa Spółka pod nazwą Szpital Uniwersytecki imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Pakiet większościowy 51 proc. udziałów ma Uniwersytet Zielonogórski. Pozostałe udziały należą do Województwa Lubuskiego.

29 sierpnia 2017 r. Zgromadzenie Wspólników zdecydowało, iż nowym prezesem Szpitala Uniwersyteckiego zostanie doktor nauk prawnych Marek Działoszyński. Wiceprezesami dotychczasowi dyrektorzy lecznicy. – Cieszę się, że będę mógł współpracować z osobami, które wcześniej już funkcjonowały w kierownictwie szpitala – powiedział prezes na konferencji prasowej która odbyła się 31 sierpnia na terenie szpitala. – Będę liczył na ich wiedzę, wsparcie i pomoc. Zadania są jasno sprecyzowane zarówno przez uczelnię, jak i zarząd województwa. Dla mnie osobiście to kolejne życiowe wyzwanie.

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak podkreśliła, że głównym zadaniem nowego prezesa jest sprawne przeprowadzenie szpitala przez proces przekształcenia w uniwersytecki m.in. poprzez tworzenie klinik i podnoszenie standardów. Niezwykle istotne jest również konsekwentne realizowanie priorytetowego zadania jakim jest budowa Centrum Zdrowia  Matki i Dziecka.

Po konferencji prasowej odbyło się spotkanie z ordynatorami i kierownikami, na którym został przedstawiony nowy prezes szpitala. Rozmawiano o przyszłości szpitala oraz ścisłej współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, zwłaszcza w kwestii kształcenia przyszłej kadry medycznej na kierunku lekarskim.