Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 21 września 2017

Zdrowe płuca Lubuszan – zapraszamy na badania

Można już rejestrować się na bezpłatne badania i konsultacje w ramach „Programu polityki zdrowotnej wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych płuc”. Program skierowany jest do mieszkańców województwa lubuskiego w wieku 55-80 lat, palących od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów lub osób palących w przeszłości, które rzuciły palenie najpóźniej 15 lat temu bez wcześniejszych objawów choroby nowotworowej.

Głównym celem programu, który jest finansowany z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego, jest zmniejszenie zachorowalności  i umieralności z powodu nowotworów oskrzeli i płuc, wykrycie jak największej liczby nowotworów we wczesnych postaciach oraz zmniejszenie liczby osób palących wśród mieszkańców naszego regionu.

W pakiecie badań są dwie bezpłatne konsultacje lekarskie – pulmunologiczne i bezpłatna niskodawkowa tomografia komputerowa klatki piersiowej wraz z opisem.

Na konsultacje i badania można się zapisywać osobiście w rejestracji Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Zyty 26 oraz telefonicznie pod numerem 68 329 65 05 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00

Ważne! Aby skorzystać z bezpłatnych badań nie jest potrzebne skierowanie.