Data publikacji: 12 marca 2020
Zakaz odwiedzin. „Czy mogę być przy żonie albo dziecku?” Wyjaśniamy
W związku z pojawieniem się zagrożenia zakażeniem koronawirusem, w naszym szpitalu wprowadzono zakaz odwiedzin. Otrzymujemy wiele pytań dotyczących obecności opiekunów przy dzieciach-pacjentach na oddziałach pediatrii i chirurgii dziecięcej, czy partnerów na oddziale położniczym. Czy można przekazać „paczki” pacjentom? To kolejne z pytań.
Od 11 marca obowiązuje zupełny zakaz odwiedzin w szpitalu. Przypomnijmy, że na jedyny taki w województwie Kliniczny Oddział Zakaźny w naszej lecznicy trafiają pacjenci z podejrzeniem zarażenia wirusem COVID-19. Ponieważ w szpitalu leżą osoby z osłabioną odpornością (z powodu przechodzenia różnych chorób) prezes zarządu w trosce o ich zdrowie podjął decyzję o zakazie odwiedzin. Pacjenci mogą być odwiedzani tylko przez jedną osobę w wyjątkowych sytuacjach, tylko za zgodą kierownika lub ordynatora oddziału.
Pacjentom można przynosić paczki z żywnością, czy innymi artykułami. W takim przypadku należy przekazać je pracownikowi medycznemu na oddziale.
Od powyższych zasad obowiązują wyjątki na trzech oddziałach:
Kliniczny Oddział Położniczo-Ginekologiczny
W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją Kliniczny Oddział Położniczo-Ginekologiczny wprowadza całkowity zakaz odwiedzin. Nie dopuszcza się obecności partnera przy porodzie, ani jednogodzinnych odwiedzin.
Na dwa tygodnie wstrzymane zostają wizyty w poradniach leczenia niepłodności i onkologicznej z wyjątkiem awaryjnych przypadków onkologicznych.
Kliniczny Oddział Pediatrii
Przy dziecku może przebywać jeden opiekun, ten, który obecny był przy przyjęciu dziecka. I tylko ta osoba może się kontaktować w dalszej części leczenia, nie ma wymiany opiekunów. Paczki mogą być przekazywane przez personel medyczny w godzinach od 15 do 16.
Kliniczny Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej
Podobnie i na tym oddziale przy dziecku może przebywać jeden wyznaczony opiekun. Paczki mogą być przekazywane codziennie w godzinach od 12 do 13.