Data publikacji: 2 czerwca 2020

Wprowadzamy możliwość wykonania prywatnych badań diagnostycznych na SARS-CoV-2

Fot. Pixabay

Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość wykonania prywatnych badań diagnostycznych w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 dla pacjentów komercyjnych. Badanie metodą PCR, czyli genetyczne polega na określeniu obecności wirusa w wymazie z błon śluzowych gardła. Chętne osoby mogą również skorzystać z badania poziomu przeciwciał anty-SARS-CoV2. Ich obecność świadczy o przebytym zakażeniu koronawirusem.

1. Badania genetyczne w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 można wykonać w punkcie poboru, w namiocie przy Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz.: 12.00-13.45.

Koszt badania wynosi 534,00 zł.

Odbiór wyników będzie możliwy po ok. 48 godzinach w Punkcie Informacyjnym przy głównym wejściu do Szpitala od ul. Wazów – po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Proponowane metody płatności:

• Płatność przelewem bankowym na rachunek Szpitala 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000 z opisem: za badanie COVID-19 i okazanie potwierdzenia przelewu pracownikom pobierającym wymaz.
  • Płatność gotówką w kasie Szpitala (bud. administracji A), możliwa w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach: 8.00-14.00 i okazanie potwierdzenia opłaty pracownikom pobierającym wymaz.

2. Badanie oznaczania poziomu przeciwciał anty-SARS-CoV2 (badanie z krwi) można wykonać w punkcie pobrań znajdującym się w Pawilonie „U”, Budynek Przychodni Przyszpitalnych, parter, pokój nr 3, wejście od ul. Podgórnej, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz. 7.00-13.30.

Koszt badania wynosi 100 zł

Proponowane metody płatności:

• Płatność w punkcie poboru.

Odbiór wyników również w punkcie poboru, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godz. 12.00-14.00 (nie częściej, niż dobę po wykonaniu badania). Wynik należy odebrać osobiście po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.