Data publikacji: 13 marca 2020

Ważne dla pacjentów onkologicznych i ciężarnych

Uwaga! W związku z licznymi pytaniami pacjentów onkologicznych oraz przyszłych mam dotyczących decyzji o odwołaniu planowych przyjęć na oddziałach i w poradniach (od najbliższego poniedziałku), informujemy iż:
– pacjenci onkologiczni traktowani są jako pilni, a więc w normalnym trybie kontynuujemy ich leczenie.
– przyszłe mamy, które miały wyznaczony termin do poradni patologii ciąży lub na badania w ramach programu badań prenatalnych także zgłaszają się na wizytę w wyznaczonym terminie. Wynika to – po pierwsze z wąskich ram czasowych, w jakich należy przeprowadzić niektóre badania, po drugie – z troski o zdrowie i życie mamy i jej nienarodzonego maluszka.

WAŻNE! Zarówno pacjentów onkologicznych, jak i ciężarne pacjentki prosimy, aby zgłaszali się do szpitala bez osób towarzyszących, chyba, że wymaga tego ich stan zdrowia.