Data publikacji: 30 stycznia 2019

Walczymy z rakiem, badamy się!

4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji nasz szpital inauguruje lubuskie obchody tego święta i włącza się do ogólnopolskiej akcji Polskiej Unii Onkologii. Wszystkich chętnych zapraszamy więc w najbliższą sobotę 2 lutego br. na badania i  konsultacje lekarzy onkologów, patomorfologów, laryngologów i radioterapeutów.

Zapraszamy w godz. 10.00-14.00 na:

• konsultacje lekarzy specjalistów onkologów oraz radioterapeutów
  • ocena wywiadów rodzinnych zachorowania na nowotwory pod kątem zasadności wykonania badań genetycznych w kierunku ryzyka nowotworów
  • badanie laryngologiczne w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi dla osób w wieku 40-65 lat
  • rozpowszechnienie założeń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i promocję programu „Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom”
  • profilaktykę raka piersi – spotkanie z Amazonkami

w godz. 10.00-12.00

• wstępną ocenę dermatoskopową zmian skórnych przeprowadzaną przez lekarza onkologa i patomorfologa.

Gdzie się zgłosić?

• konsultacje onkologiczne – rejestracja poradni onkologicznej w budynku L, wejście od ul Podgórnej (skrzyżowanie z ul. Waryńskiego), parter.
  • ocena dermatoskopowa zmian skórnych – rejestracja poradni onkologicznej w budynku L, wejście od ul Podgórnej (skrzyżowanie z ul. Waryńskiego), parter.
  • badania laryngologiczne – poradnia laryngologiczna, budynek E, wejście od ul. Zyty (obok portierni szpitala).

Dla kogo badania i konsultacje?

Dla wszystkich chętnych. Z jednym wyjątkiem. Z badań laryngologicznych w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi mogą skorzystać osoby w wieku  40 – 65 lat u których występuje (dłużej, niż 3 tygodnie) jeden z sześciu objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych:

• pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone lub białe naloty w jamie ustnej
  • ból gardła
  • przewlekła chrypka
  • guz na szyi
  • niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa
  • ból w trakcie oraz/lub problemy z przełykaniem.

Ponieważ ilość pacjentów, którzy mogą być przebadani w sobotę jest ograniczona  (badanie trwa około 15 minut), prosimy o wcześniejsza rejestrację w czwartek i piątek, w godz. 12.00-14.00 pod numerem tel. 68 32 96 621. Osobom, którym nie uda się wykonać badania w sobotę, wyznaczymy inny dogodny termin wizyty.

www.dreamsart.pl