Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 12 października 2021

W szpitalu dziecięcym będzie kolorowo i pozytywnie

Szpital kojarzy nam się z jednolitymi barwami – biało, szaro, sterylnie…  Jednak nie może być tak w przypadku lecznicy dla najmłodszych, a takim jest Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. – Chcemy, by było to miejsce przyjazne i mieniące się kolorami, ciepłe i radosne w trudnym czasie dla mamy i dziecka. Pozytywne – podkreśla dr Marek Działoszyński, prezes zarządu szpitala.

I tak właśnie będzie! Wiemy to na pewno po spotkaniu z szefostwem lokalnej firmy Ekoenergetyka, której fundacja postanowiła sfinansować identyfikację wizualną CZMiD połączoną z czytelnym systemem komunikacji wewnętrznej. Na ścianach pojawi się więc kolorowy świat zwierząt z Ameryki Północnej, Australii i Oceanii w krainie o łatwej do wymówienia dla dzieci nazwie Tu-Tam. Będzie to też tak namalowane, by ułatwić poruszanie się po budynku. Przypomnijmy, że Ekoenergetyka wsparła nas już finansując zakup inkubatorów na neonatologię, a także przewozami. taksówkami Evity, podczas trwania pandemia. Dziękujemy!

Na wykonawcę wybraliśmy firmę Medical Design STUDIO z Poznania, która podobne przedsięwzięcia zrealizowała m.in. w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, czy Centrum Diagnostyki i Terapii Dzieci w Kościanie.

Na spotkaniu obecni byli Dagmara Duda, prezes zarządu Ekoenergetyka, Bartosz Kubik – jeden z założycieli firmy, Urszula Przegalińska-Kubik, prezes Fundacji Ekoenergetyki, dr Marek Działoszyński i Paweł Urbański, kierownik Działu Inwestycji i Remontów szpitala.