Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 23 kwietnia 2018

Uroczysta Gala w Palmiarni

W piątek 20 kwietnia br. odbyła się coroczna Gala Szpitala z okazji przypadających: 7 kwietnia – Dnia Pracownika Służby Zdrowia, oraz 12 maja – Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

Prezes Marek Działoszyński w imieniu całego Zarządu serdecznie podziękował wszystkim przybyłym pracownikom za codzienny trud w niesieniu pomocy i służeniu drugiemu człowiekowi, życząc równocześnie zdrowia i wytrwałości w realizacji wytyczonych zadań, a także cierpliwości i empatii dla pacjentów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż była to już 11. taka uroczystość w historii szpitala. Pierwsza gala odbyła się w 2005 roku z okazji 60-lecia szpitala. Po kilkuletniej przewie od 2009 roku gala odbywa się nieprzerwanie, co roku. Tegoroczną uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: Waldemar Sługocki –  Senator RP, prof. Magdalena Graczyk, Przewodnicząca Rady Nadzorczej, reprezentująca również Uniwersytet Zielonogórski, oraz panie – Roksana Skorecka,  Aleksandra Lipińska,  Monika Duchoń – Jesiołowska i Katarzyna Łasińska, zasiadające w Radzie Nadzorczej.

Gala była okazją nie tylko, aby podziękować wszystkim pracownikom za ich codzienną, ciężką pracę, ale również kilku wybranym osobom za:  „całokształt dotychczasowej współpracy przyczyniającej się do systematycznego podnoszenia jakości leczenia pacjentów, tworzenia bazy dydaktycznej dla kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz ogólnie pojętego rozwoju naszego szpitala”.

Dyplomy z podziękowaniami członkowie Zarządu złożyli na ręce:

  • Waldemara Sługockiego – Senatora Rzeczpospolitej Polskiej
  • Piotra Brombera –  p.o. Dyrektora LOW NFZ
  • Tomasza Wróblewskiego  – Dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego
  • Marka Kamińskiego – Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego