Data publikacji: 14 maja 2019

Uroczysta gala szpitala w Palmiarni

W miniony piątek w zielonogórskiej palmiarni odbyła się 12. już w historii naszego szpitala Gala z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia oraz Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. Dobra zabawę niemal do świtu poprzedziła część oficjalna na której m.in. postanowieniem Prezydenta RP, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczonych zostało pięć Pań od wielu lat pracujących w naszym szpitalu. Medale wręczał wicewojewoda Pan Wojciech Perczak.

Odznaczone zostały Panie:  Elżbieta Baliszewska,  Danuta Bobrowska, Lucyna Jęczała, Regina Obiegło, Ewa Supek. Natomiast Brązowym Medalem, Panie: Małgorzata Duber , Angelika Kopek i Liliana Pyrka.

Serdecznie gratulujemy !!!

Gala była również okazją do podziękowania darczyńcom naszego szpitala za wsparcie finansowe i rzeczowe, a także za stałą współpracę.

Pamiątkowe dyplomy z rąk Prezesa Marka Działoszyńskiego odebrali:

• Pan Adam Biniszkiewicz, Prezes Zarządu ADB SP Z O.O

Dzięki wsparciu firmy nasz oddział otorynolaryngologii wzbogacił się w ub. roku o  światowej klasy sprzęt do neuronawigacji oraz o nowoczesne urządzenie do śródoperacyjnego monitorowania czynności nerwu twarzowego. Inwestycja została sfinansowana z prywatnych środków właściciela i zarządu ADB.

• Pani Małgorzata Wagner Global Corporate Communication Manager z firmy expondo

Pani Małgorzata przyjechała do nas z Warszawy w zastępstwie właścicieli – Panów Waldemara Mossa i Piotra Stacha. To właśnie z inicjatywy pana Mossa , związanego rodzinnymi korzeniami z Zielonej Górą, firma mocno wsparła nasz Zakład Rehabilitacji i Oddział Onkologii, a ostatnio również zakupiła narzędzia na CBO. I to – jak nas zapewniono – nie koniec pomocy!

• Panią prof. Bogumiłę Burdę , prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nerka

Można powiedzieć, że takiej współpracy, jaką oddział nefrologii ma z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Nerka, któremu przewodniczy Pani prof. B. Burda, życzylibyśmy sobie dla każdego oddziału. Stowarzyszenie pomaga oddziałowi od 25 lat. Do tej pory sfinansowało m.in. łóżko i fotele dializacyjne, USG, telewizory dla pacjentów, klimatyzatory, a nawet wymianę okien remont szatni, czy parawany. Od lat także sponsoruje szczepionki przeciwko grypie dla dializowanych pacjentów.

• Państwo Izabela i Adam Wojewoda

Pani Izabela to Projekt Manager LUG Light Factory Sp. z o.o. i przybyła na galę w zastępstwie prezesa firmy Pana Ryszarda Wtorkowskiego. Pan Adam Wojewoda jest właścicielem RNET.  Dzięki wsparciu obu tych firm na terenie szpitala jest jaśniej, nowocześniej i  oszczędniej !

Prezes podziękował również Pani Ewie Minge, która w ub. roku wsparła nas podczas kampanii promującej zakup onkoczepka z budżetu obywatelskiego Zielonej Góry (zdobyliśmy najwięcej głosów, w tym roku kupujemy czepek!). A jej Fundacja Black Butterfly regularnie wspomaga naszych onkologicznych pacjentów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i nie ukrywamy, że liczymy na więcej.