Data publikacji: 16 marca 2022

Transport do szpitala w Chmielnickim

Załadunek darów na terenie szpitala w Zielonej Górze. Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

W poniedziałek, 14 marca 2022 r., w stronę ukraińskiej granicy wyruszył z naszego szpitala tir wypełniony darami dla lecznicy w Chmielnickim na Podolu. Ładunek o wartości 70 tys. zł to głownie środki medyczne umożliwiające udzielanie pomocy ofiarom działań wojennych. W środę rano dary w eskorcie ukraińskiej policji dotarły nad ranem do wyznaczonego magazynu.

W kartonach znalazły się więc opatrunki, bandaże, gazy, chusty, kaniule, cewniki, strzykawki, maski krtaniowe, apteczki pierwszej pomocy, czy koce termiczne…

Skąd pieniądze? Przypomnijmy: 40 tys. zł, decyzją Zarządu tj. prezesa Marka Działoszyńskiego i wiceprezesa Jarosława Sierackiego, przeznaczył na ten cel nasz szpital. Kolejne 20 tys. zł to wsparcie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze. Resztę przekazali indywidualni darczyńcy, którym serdecznie dziękujemy.

Podziękowania składamy również niezawodnej firmie J. Pietrzak Transport & Logistics ze Skwierzyny, która zapewniła transport i kierowców. To już nie pierwszy raz, gdy szef firmy otwiera serce dla potrzebujących. Nasza współpraca zaczęła się dwa lata temu, na początku pandemii. Z ramienia szpitala transport na granicę nadzoruje główny specjalista ds. rozwoju Sebastian Ciemnoczołowski.

Rozładunek transportu po drugiej stronie granicy