Data publikacji: 22 grudnia 2022

Tłumacz języka migowego online już dostępny w naszym szpitalu

Wideotłumacz to usługa skierowana do osób głuchoniemych, niesłyszących i niedosłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online podczas pobytu w szpitalu.

Usługa polega na połączeniu się z tłumaczem języka migowego za pośrednictwem stanowiska wyposażonego w komputer. Osoba głuchoniema, która przychodzi do szpitala, podchodzi do oznaczonego specjalną naklejką stanowiska, z którego istnieje możliwość połączenia się z tłumaczem języka migowego. Przy stanowisku i przy pomocy personelu szpitala nawiązuje połączenie z tłumaczem.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze takie stanowiska znajdują się w:

• Izbie przyjęć planowych na parterze w budynku B, pokój 012
  • Izbie przyjęć w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka
  • Rejestracji Zespołu Porani Onkologicznych, budynek L
  • Rejestracji Poradni Przyszpitalnych, budynek U

Usługa wideotłumacza ma wiele zalet.  Pozwala na swobodną i bezpośrednią obsługę osób ze szczególnymi potrzebami oraz na koordynowanie spraw przez osobę niesłyszącą osobiście, bez udziału pełnomocnika.

Osoba, która chce skorzystać z tej usługi nie musi umawiać się wcześniej, by z niej skorzystać – usługa  jest na wezwanie.

Usługa tłumaczenia realizowana jest przez certyfikowanych tłumaczy polskiego języka migowego (PJM) i systemu językowo – migowego (SJM).