Data publikacji: 24 lutego 2021

Szefowa Zakładu Fizyki odchodzi na emeryturę

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Na emeryturę odchodzi Małgorzata Maciejewska-Witczak, która szefowała Zakładowi Fizyki. Z naszym szpitalem związana od 1975 r., a nawet wcześniej, bo już w okresie studiów współpracowała z oddziałem onkologii. Bo właśnie Zakład Fizyki współdziała w planowaniu, przygotowywaniu i leczeniu pacjentów onkologicznych, a także kontroluje jakość aparatów terapeutycznych.

– Fizyk medyczny jest kimś pomiędzy lekarzem, a osobą odpowiedzialną za aparaturę. Z jednej strony musi posiadać wiedzę medyczną, choćby z anatomii i oczywiście onkologii i radioterapii, a z drugiej strony, musi dobrze radzić sobie ze sprzętem. Odpowiada za planowanie leczenia i kontrolę jakości urządzeń. To bardzo ważne w kontekście bezpieczeństwa pacjentów – wyjaśnia pani Małgorzata. – Pracuję tu 46 lat, to chyba mówi samo za siebie – odpowiada pytana o to, czy jest to ciekawa praca.

Małgorzata Maciejewska-Witczak będzie jeszcze współpracować z Zakładem Fizyki przekazując swoje doświadczenie nowej kierowniczce Joannie Deludze-Mrówce, która ze szpitalem związana jest zawodowo od 2012 r.

Za wiele lat sumiennej, wytężonej i o wysokiej jakości pracy, a także wychowanie kolejnych pokoleń dziękowali prezes szpitala dr Marek Działoszyński oraz dyrektor ds. lecznictwa Antoni Ciach.