Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Data publikacji: 25 stycznia 2021

Szczepienia przeciwko COVID-19 – aktualne informacje

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze jako szpital węzłowy szczepi przeciwko koronawirusowi zarówno personel medyczny (grupa 0), jak i osoby z tzw. grupy I. Poznaj zasady funkcjonowania punktów szczepień, rejestracji oraz dowiedz się, gdzie się zgłosić, gdy masz już wyznaczony termin podania pierwszej dawki szczepionki.

Jak się zarejestrować?

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze informuje, iż do końca marca ma zajęte wszystkie terminy szczepień dla seniorów. Zapisanie się na konkretny termin będzie możliwe wraz z kolejnymi dostawami szczepionek.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia i NFZ, nadal jednak istnieje możliwość zgłoszenia chęci zaszczepienie się. Można to zrobić:

Punkty szczepień

W naszym szpitalu funkcjonują dwa punkty szczepień:

1. Zarejestrowani seniorzy 70+ zgłaszają się o wyznaczonej godzinie do Szpitala Tymczasowego, czyli przyszłego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (budynek przy ul. Waryńskiego – patrz mapka poniżej).
  2. Osoby z tzw. grupy 0 (głównie personel medyczny) oraz nauczyciele i pedagodzy, zgłaszają się w wyznaczonym terminie do punktu z budynku Collegium Medicum (budynek przy Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych – patrz mapka poniżej).

Uwaga! Seniorów w sprawach związanych z koniecznością ustalenia innego terminu szczepienia lub odwołania ustalonego prosimy o kontakt pod numerem tel. 535 139 727.

Co ze sobą zabrać na szczepienie

• dokument tożsamości
  • listę przyjmowanych leków
  • listę przebytych chorób

Uwaga! W przypadku podania drugiej dawki należy mieć ze sobą dokument potwierdzający przyjęcie pierwszej.

Jak wygląda szczepienie

Do punktu szczepień należy się zgłosić o wyznaczonej godzinie, aby uniknąć dłuższego czekania i ograniczyć kontakt z innymi osobami (szczepienie odbywa się zgodnie z wyznaczonymi terminami, a nie kolejnością w jakiej się przyszło).

Na miejscu wypełnia się kwestionariusz, można go również wypełnić w domu w dniu szczepienia i przynieść ze sobą (kwestionariusz do pobrania), następnie lekarz kwalifikuje pacjenta do szczepienia. Po otrzymaniu dawki konieczne jest odczekanie około 15 minut. Na koniec personel ustala termin podania drugiej dawki.

Pamiętajmy, aby do punktu szczepień ubrać się swobodnie, po to, by łatwo i szybko przygotować się do szczepienia.

Wjazd na teren szpitala

Pacjenci wjeżdżający od strony ul. Zyty na teren szpitala, proszeni są o pobranie biletu parkingowego przy szlabanie. Wyjeżdżając z terenu szpitala należy okazać bilet oraz potwierdzenie zaszczepienia, co zwolni taką osobę z opłaty.