Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 1 października 2016

Światowy Dzień Wcześniaka

Kliniczny Oddział Neonatologii naszego Szpitala już po raz drugi zorganizował Światowy Dzień Wcześniaka. Impreza dla rodziców z dziećmi oraz przyszłych rodziców odbyła się 19 listopada 2016 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Były porady specjalistów i moc atrakcji dla dzieci. Bajki czytali aktorzy Teatru Lubuskiego oraz Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, prace plastyczne prowadzili studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Całość prowadził animator Bodzio. Rodzice mogli dowiedzieć się, jak chustować niemowlaka i jak go masować. Były również porady laktacyjne i rehabilitacyjne.

-Ta sala kojarzy mi się z poważnymi posiedzeniami, dyskusjami, czasami sporami i kłótniami – powiedziała Kazimiera Kucharska-Barczyk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa naszego Szpitala. – Dziś jednak tętni życiem, radością i nadzieją. Jest barwnie i radośnie! A wszystko to za sprawą pań pracujących na Klinicznym Oddziale Neonatologii, które znalazły w sobie jeszcze tyle siły, by zorganizować tak wspaniałą imprezę. Każdego dnia z oddaniem i troskliwością opiekują się najmłodszymi pacjentami. Dzięki ich zaangażowaniu, a przede wszystkim profesjonalizmowi, wielu rodziców może dziś cieszyć się swoimi dziećmi, ich wspaniałym rozwojem…