Data publikacji: 25 października 2023

Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. „NERKA” zaprasza na spotkanie

26 października 2023 roku obchodzony jest Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. To święto o randze globalnej, które pierwszy raz obchodzone było w Genewie 14 października 2005 roku.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie “NERKA” z siedziba w Zielonej Górze i Kliniczny Oddział Nefrologii i Stacja dializ Szpitala Uniwersyteckiego w październiku zorganizowały akcję billboardową, promującą przeszczepy rodzinne. 26 października o godzinie 13.00 spotkamy się pod billboardem przy rondzie między ul. Fabryczną i z ul. Ogrodową.

W spotkaniu uczestniczyć będą również siostry: pani Irena, która otrzymała przeszczep i pani Jola, która przekazała nerkę. Można też będzie porozmawiać o transplantacji i donacji z osobami po przeszczepie.

Serdecznie zapraszamy.