Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 19 maja 2023

Stowarzyszenie “NERKA” organizuje Dzień Otwarty

Ogólnopolskie Stowarzyszenie „NERKA” z siedzibą w Zielonej Górze w piątek 26 maja organizuje Dzień Otwarty. To szeroko zakrojona akcja społeczna mająca na celu promocje zdrowia pod hasłami: „Przeszczepy- wiem, rozumiem”, „Transplantacja – Jesteśmy na TAK” oraz  „26 Maja badamy nie tylko MAMY- Ogólnopolska Akcja AMAZONEK”.

Celem imprezy będzie pokazanie społeczności lokalnej, poprzez otwarte spotkania z osobami czekającymi na przeszczep i żyjącymi po przeszczepie, iż można mimo to czynnie żyć i pracować, uczestniczyć w życiu społecznym, a także dbać o zdrowie kobiet, badać się i walczyć z rakiem. Akcje informacyjne i bezpośredni kontakt z ludźmi, rozmowa, również uczestniczenie w wykładach prowadzonych przez lekarzy pozwoli na zaprezentowanie po raz kolejny mieszkańcom naszego miasta tego ważnego problemu społecznego.

Dzień Otwarty planowany jest w godzinach 12.00-15.00 na deptaku u zbiegu ulic: Kupiecka, Żeromskiego i Al. Niepodległości (obok pomnika Bachusa). Będzie to otwarte spotkanie osób oczekujących na przeszczep i żyjących po przeszczepie, lekarzy, pielęgniarek nefrologicznych, przedstawicieli organizacji wspierających działalność społeczno-edukacyjną i prowadzących akcję, ze społecznością Zielonej Góry. Można będzie otrzymać „Oświadczenie woli”, ulotki i foldery informujące o przeszczepach, chorobach piersi, raku piersi. Odbędą się również pokazy udzielania pierwszej pomocy, badanie ciśnienia i poziomu glukozy we krwi oraz „Godzina z lekarzem nefrologiem”. W programie również nauka badania piersi na fantomach.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie „NERKA” z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Lisowskiego
1-3, pok. 7,  działa już od ponad 24 lat i zgodnie ze swym statutem pomaga chorym dotkniętym przewlekłą niewydolnością nerek, wspiera rozmaite działania profilaktyczne, lecznicze oraz rehabilitację. Prowadzi też akcje informacyjne mające na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec chorych i gwarantujące im bezpieczny byt.