Data publikacji: 11 maja 2020

Stopniowo uruchamiamy planowe przyjęcia pacjentów

Po prawie 2 miesiącach powoli przywracamy planowe przyjęcia pacjentów na poszczególnych oddziałach.  Do tej pory bowiem działały przede wszystkim w trybie pilnym i ostrym.

O tym, kto będzie hospitalizowany w pierwszej kolejności, decydują kierownicy poszczególnych oddziałów, biorąc pod uwagę stan pacjentów, rokowania oraz prawdopodobieństwo pogorszenia się ich stanu zdrowia. Każdy z pacjentów najpierw musi przejść badanie wykluczające koronawirusa.

WAŻNE!

Zanim pacjent będzie miał wyznaczony termin przyjęcia na oddział, najpierw tj. 2-3 dni wcześniej, zostanie telefonicznie zaproszony do szpitala na badanie w kierunku COVID-19. Wynik negatywny jest podstawą do przyjęcia chorego na oddział.

GDZIE SIĘ GŁOSIĆ NA POBRANIE WYMAZU?

• pacjenci oddziałów w budynku głównym szpitala – namiot przed wejściem głównym od strony parku, następnie pokój 015 w godz. 8.00-14.00
  • pacjenci Klinicznego Oddziału Chorób Płuc, Chirurgii Klatki Piersiowej, Radioterapii – namiot przed Klinicznym Oddziałem Chorób Zakaźnych w godz. 9.00-10.00
  • pacjenci Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Onkologii – Izba przyjęć budynku L w godz. 10.00-12.00.