Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 16 marca 2021

Rozpoczynamy program badań przesiewowych jelita grubego

Bezpłatne badania kolonoskopowe w kierunku wykrywania nowotworów jelita grubego realizowane w ramach projektu pn. Kolonoskopia dla osób pracujących, uczących się lub mieszkających w powiatach województwa lubuskiego: krośnieńskim, nowosolskim, zielonogórskim (bez Zielonej Góry), żagańskim, żarskim, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
Projekt realizowany jest w okresie od 01.01.2021 do 30.06.2023. W tym czasie zaplanowano przebadanie 1800 osób z grupy docelowej.

Warunki udziału w programie

Aby pacjent mógł skorzystać z badania przesiewowego jelita grubego, musi spełnić następujące warunki, kwalifikujące do bezpłatnej kolonoskopii:

1. Osoby w wieku mieszczącym się w przedziale 55-64 lat
lub osoby w wieku 25-65 lat z potwierdzonym obciążeniem genetycznym pochodzącym z rodziny HNPCC lub FAP.

2. Brak wykonanej kolonoskopii jelita grubego w okresie ostatnich 10 lat.

3. Osoby pracujące, uczące się lub mieszkające w powiatach województwa lubuskiego: krośnieńskim, nowosolskim, zielonogórskim (bez Zielonej Góry), żagańskim, żarskim.

W jaki sposób zarejestrować się na bezpłatne badania?

Osoby spełniające powyższe kryteria do bezpłatnej kolonoskopii, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (68) 32 96 618 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.