Data publikacji: 11 lutego 2020

Rozliczasz PIT-a? Nie zapomnij o szpitalu!

Rozpoczął się kolejny okres rozliczeń podatkowych. To dobry moment, by przekazać swój 1 proc. podatku na szczytny cel, a takim jest z pewnością pomoc udzielona naszemu szpitalowi. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

W sprawie przekazania 1 proc. podatku trzeci rok z rzędu mamy podpisane porozumienie z Fundacją Razem Łatwiej. Oznacza to, że pieniądze kierowane na tę Fundację trafią do nas. Wystarczy wypełniając PIT w polu wniosek o przekazanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego wpisać numer KRS 000458348 (numer fundacji Razem Łatwiej) oraz KONIECZNIE w informacjach uzupełniających wpisać: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Tylko wtedy przekazane pieniądze trafią do naszego szpitala.

Za pierwsze Państwa pieniądze za 2017 r. przekazane szpitalowi za pośrednictwem Fundacji Razem Łatwiej kupiliśmy pasy do unieruchamiania pacjentów na Klinicznego Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Chirurgii Naczyniowej. Przekazano nam 1284,20 zł. Natomiast za 2018 r. trafiło do nas 1930,60 zł i kupimy za to pasy na Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych.

Istnieje też możliwość wsparcia powstającego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. W tym przypadku zachęcamy do przekazania 1 proc. podatku na fundację „Warto jest pomagać”. W polu wniosek o przekazanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego należy wpisać numer KRS 0000318521, a w informacjach uzupełniających wpisać: Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Tutaj rozliczysz PIT-a online dla Szpitala Uniwersyteckiego >>

Tutaj rozliczysz PIT-a online dla Centrum Zdrowia Matki i Dziecka >>