Data publikacji: 7 marca 2022

Reagujemy na apel ukraińskiego szpitala

Reagujemy na apel szpitala w miejscowości Chmielnicki na Podolu, gdzie z dnia na dzień trafia coraz więcej ofiar tej strasznej wojny.

– Zakupimy za kwotę 40 tys. zł  materiały i środki medyczne umożliwiające tamtejszemu personelowi pracę i udzielanie pomocy ofiarom działań wojennych –  powiedział prezes dr Marek Działoszyński. – Liczymy tutaj na wsparcie całego naszego personelu oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

Jak pomóc? Wpłacając dowolną kwotę na konto szpitala:

55 1500 1810 1218 1004 2711 0000

z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

Pamiętajcie, liczy się każda złotówka. Im więcej ich uzbieramy, tym większe zakupy dla Chmielnickiego będzie mogła zrobić nasza Apteka.

Chmielnicki to miasto na Podolu, dawniej Płoskirow.  Miasto należało niegdyś do Korony i było w rękach Lanckorońskich i Zamojskich. Do dziś w tej okolicy mieszka wielu Polaków.