Data publikacji: 8 czerwca 2020

Przywracamy porody rodzinne. Na jakich zasadach?

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

W naszym szpitalu ponownie można będzie towarzyszyć rodzącej. Ze względu na utrzymujące się nadal zagrożenie epidemiologiczne, spowodowane epidemią Covid 19, wiąże się to z kilkoma zasadami przyjęć pacjentek do porodów rodzinnych.

• Każda rodząca przy przyjęciu jest badana w kierunku zakażenia Covid 19 (wymaz z nosogardła – aparat Genexpert)
  • Do czasu otrzymania wyniku ujemnego pacjentka jest izolowana, personel stosuje środki ochrony indywidualnej
  • Osoba towarzysząca rodzącej okazuje przy przyjęciu ujemny wynik posiewu w kierunku Covid 19 badany metodą PCR nie starszy niż 5 dni przed porodem, licząc od daty pobrania wymazu. Akceptowane są wyniki z wszystkich atestowanych laboratoriów, istnieje także możliwość wykonania badania komercyjnie w laboratorium naszego szpitala (zasady dostępne na stronie internetowej szpitala).