Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 21 marca 2018

Przyjrzeli się pracy lekarzy

Uczniowie I LO w Zielonej Górze odwiedzili trzy szpitalne oddziały w ramach Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Postanowili m.in. zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie… Czy im się udało?

Julia Ambrożko, Konrad Chrzanowski, Krzysztof Cyran, Teodor Czyż, Julia Kaczmarek, Bartosz Lewandowski i Joanna Oleksy to uczniowie klasy 1C zielonogórskiego liceum. Jak napisali w podaniu do Prezesa Zarządu, chcieliby odbyć jednodniową wizytę w szpitalu, aby „zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz doświadczenia związku  pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową”.

Jak przyznają, wizyta w szpitalu spełniła ich oczekiwania, jednak nie do końca utwierdziła ich w przekonaniu, czy na pewno chcą w przyszłości wykonywać zawód lekarza. – Po tym, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy, mamy bardzo mieszane uczucia – powiedzieli.  

W ramach wizyty młodzież odwiedziła Kliniczny Oddział Kardiologii, Oddział Nefrologii ze Stacją Dializ oraz Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej.

Na zdjęciu uczniowie w towarzystwie Kierownika Klinicznego Oddziału Nefrologii lek. Ireneusza Habury oraz lek. Sylwii Sobotkiewicz – Cyran.