Data publikacji: 17 marca 2020

Przyjęcia, poradnie, paczki… Jak to wygląda na oddziale położniczo-ginekologicznym

Fot. Pixabay

W związku ze zmianami dotyczącymi zasad funkcjonowania Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy poradnie ginekologiczne są czynne?

Poradnia patologii ciąży, poradnia echokardiografii serca płodu i poradnia kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę działają normalnie i zgodnie z wcześniejszymi zapisami, można też zapisywać się na nowe wizyty.

Uwaga! Wszystkie jednodniowe zabiegi ginekologiczne są odwołane. Do operacji przyjmowane są tylko pacjentki z DILO (rozpoznana choroba onkologiczna).

Jak wygląda sprawa z badaniami prenatalnymi?

Badania prenatalne są wykonywane normalnie.

Jak odbywają się przyjęcia na oddział?

Przy wejściu do izby przyjęć jest stworzone jest miejsce, w którym przyjmowane są wyłącznie pacjentki bez osób towarzyszących. Mają tam mierzoną temperaturę i przeprowadzany jest wywiad. Przy izbie działa domofon i tą drogą prosi się o kontakt. Przypominamy o zakazie odwiedzin.

Czy można przekazywać paczki?

Paczki przekazywane są na izbę przyjęć ginekologiczną codziennie w godz. 11-12 oraz 16-17. Muszą być podpisane (imię, nazwisko, oddział i numer sali)

Czy przy porodzie mogą być prywatne położne?

Nie ma możliwości obecności prywatnej położnej. Przypomnijmy, że nie ma też możliwości przebywania partnera przy porodzie, tzw. porodów rodzinnych.

Czy działa przyszpitalna szkoła rodzenia?

Nie działa do odwołania