Data publikacji: 1 grudnia 2021

Przedstawiamy nowych kierowników dwóch oddziałów

Dr n. med. Krzysztof Szmatłoch z lek. Aldoną Witek

Klinicznym Oddziałem Okulistyki, po lek. Aldonie Witek, pokieruje od 1 grudnia dr n. med. Krzysztof Szmatłoch. Z kolei Oddziałem Intensywnej Terapii, po lek. Wojciechu Świtale, pokieruje dr n. med. Bartosz Kudliński.

Doktor Krzysztof Szmatłoch wywodzi się z ośrodka szczecińskiego, wcześniej kierował m.in. okulistyką w Kostrzynie n. Odrą. Jest specjalistą chorób oczu, specjalizuje się w chirurgii witreoretinalnej.

Jakie ma plany? Oczywiście rozwój oddziału, jednak nie tylko w kierunku chirurgii zaćmy i witrektomii, ale również diagnostyki i leczenia jaskry.

Dr n. med. Bartosz Kudliński podczas otarcia Szpitala Tymczasowego

Oddziałem Intensywnej Terapii pokieruje dr n. med. Bartosz Kudliński. Przypomnijmy – szefuje również na Centralnym Bloku Operacyjnym i od roku kieruje Szpitalem Tymczasowym. Zakres obowiązków imponujący, ale – jak mówi – wszystkie te trzy miejsca łączy jedno: anestezjologia. Dzięki temu łatwiej skoordynować pracę na każdym z tych odcinków.

A plany? Na przekór i wbrew pandemii, uruchomienie w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka bloku operacyjnego i pierwszej w Lubuskiem intensywnej terapii dla dzieci.

Obu panom gratulujemy!