Data publikacji: 26 lutego 2024

Przebudowujemy teren szpitala. Co obecnie robimy?

Od kilku miesięcy na terenie Szpital Uniwersyteckiego w Zielonej Górze realizowany jest Projekt Zagospodarowania Terenu dotyczący “Przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Szpitala Uniwersyteckiego im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o.”

Obecnie trwają prace związane z budową parkingu pomiędzy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka a budynkiem “Medyka”, których zakończenie planowane jest za 3-4 tygodnie. Prowadzona jest też budowa systemu kanalizacji deszczowej od budynku C1 poprzez plac pomiędzy pralnią i budynkami warsztatów do wspomnianego parkingu.

Kolejny trwający zakres prac to kanalizacja deszczowa od strony ul. Wazów (będą realizowane prace również w obrębie wejścia głównego oraz prace budowlano-instalacyjne dla uruchomienia wyjazdu przy budynku dawnej okulistyki dla posiadaczy kart abonamentowych. Następne etapy dotyczą połączenia odcinków kanalizacji przy budynku C1 z kanalizacja przy ul. Wazów (będzie wyłączony z użytku parking wzdłuż korytarza sterylizatorni, ale po uruchomieniu już pierwszego dużego parkingu).

O pozostałych etapach realizacji będziemy informować na bieżąco w sytuacji, kiedy zmianie będzie ulegała organizacja ruchu na terenie szpitala. Prosimy zatem o odczytywanie na bieżąco informacji o zmianach organizacji ruchu.