Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 13 lutego 2019

Prof. Dawid Murawa nowym szefem naszej chirurgii!

Z przyjemnością informujemy, iż dr hab. n. med. Dawid Murawa, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, od 18 lutego br. będzie kierował naszym Klinicznym Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Jak mówi – stawia na rozwój onkologii zabiegowej i niezabiegowej,  wykonywanie procedur onkologicznych, których do tej pory w szpitalu nie wykonywano, a także zatrzymanie migracji Lubuszan chorujących onkologicznie.

Warto wspomnieć, iż niedawno został również powołany na stanowisko kierownika Katedry Chirurgii i Onkologii na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu zielonogórskiej uczelni. Wcześniej pracował m.in. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, a ostatnio kierował Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Od maja 2018 r. jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Jest również Konsultantem z zakresu Chirurgii Onkologicznej w Województwie Lubuskim, konsultantem naukowym szpitali w Pleszewie oraz Środzie Śląskiej, a także współzałożycielem Europejskiego Konsorcjum ds. Leczenia Raka Piersi w Europie Środkowo- Wschodniej.

Prof. D. Murawa jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz onkologicznej i specjalizuje się m.in. w oszczędzającym chirurgicznym leczeniu raka piersi, co było tematem jego rozprawy habilitacyjnej.

– Staramy się pozyskać jak najlepszych specjalistów, aby nasz szpital cały czas się rozwijał – podkreśla Marek Działoszyński Prezes Zarządu szpitala.  – Niewątpliwie zalicza się do nich prof. Dawid Murawa. – Liczę na to, że dzięki niemu uda nam się wdrożyć bardziej nowatorskie, a przede wszystkim efektywne leczenie pacjentów onkologicznych, zwłaszcza pacjentek zmagających się z rakiem piersi. 

Jakie plany, jeśli chodzi o pracę w zielonogórskim szpitalu ma nowy kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej? – Stawiam na rozwój onkologii zabiegowej i niezabiegowej,  wykonywanie procedur onkologicznych, których do tej pory w szpitalu nie wykonywano, a także zatrzymanie migracji Lubuszan – mówi prof. Murawa. – Chcę, aby mieszkańcy woj. lubuskiego nie wyjeżdżali leczyć się w innych województwach, tylko wybierali Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Jedną z „nowych” procedur dostępnych już niedługo w Zielonej Górze będzie rutynowa rekonstrukcja piersi po mastektomii.