Data publikacji: 27 sierpnia 2019

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska: Sukces epidemiologiczny szpitala

“W Zielonej Górze Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych, przy ogromnym wsparciu Zarządu Szpitala i Urzędu Marszałkowskiego, przeprowadził szereg starannie zaplanowanych i usystematyzowanych działań osiągając na dzień dzisiejszy sukces epidemiologiczny w walce z bakterią Klebsiella Pneumoniae NDM. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze jest jedyną wieloprofilową jednostką ochrony zdrowia w tym mieście i dlatego decyzja lokalnej Inspekcji Sanitarnej o wstrzymaniu planowych przyjęć była na pewno zbyt radykalna i dobrze, że już została wstrzymana” – pisze w swojej opinii w prof. dr hab. n. med. Anna Boroń-Kaczmarska, znana i ceniona w kraju wybitna specjalistka chorób zakaźnych i zdrowia publicznego.

Poniżej w załączniku prezentujemy całą opinię.

Załącznik plik PDF: Opinia prof. Boroń-Kaczmarskiej Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.pdf