Data publikacji: 19 listopada 2019

Proekologiczne działania Ruchu w szpitalu

Społeczny Ruch ds. Zrównoważonego Rozwoju przygotowuje się na kolejny etap działań w szpitalu. Podstawą idei zrównoważonego rozwoju jest stały wzrost gospodarczy, który nie jest uzyskany kosztem zdrowia ludzi ani degradacji środowiska.

Ekoinwenturę przeprowadzi uczestnik ruchu, specjalista Bartosz Sierżęga z Grupy EKOPRO, która na co dzień zajmuje się gospodarką o obiegu zamkniętym w firmach w całej Polsce. Doświadczenie nabyte u przedsiębiorców przełożone zostanie na funkcjonowanie naszego szpitala. Wspólnie sprawdzimy, czy da się poprawić zarządzanie odpadami i opakowaniami, sprawdzimy stosowanie produktów jednorazowych i namierzymy obszary, w których można zmniejszyć negatywny wpływ instytucji na środowisko.

Celem tych działań jest ustalenie roli szpitala w gospodarce o obiegu zamkniętym. W końcu skutki zanieczyszczenia środowiska bezpośrednio możemy obserwować u chorych pacjentów na wielu oddziałach. Rok temu tylko w wyniku oddziaływania smogu koszty pośrednie w służbie zdrowi sięgnęły 12,1 proc. PKB Polski. Naprawdę jest o co walczyć!