Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 30 listopada 2021

Pożegnanie zasłużonych szefów oddziałów

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

30 listopada to ważny i wzruszający dzień dla całego szpitala. Na zasłużoną emeryturę przeszli: kierownik Klinicznego Oddziału Okulistyki lek. Aldona Witek, która przepracowała w naszym szpitalu ponad 40 lat oraz Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii lek. Wojciech Świtała (z równie długim stażem).

Oficjalnie pożegnali ich prezes Marek Działoszyński, dyrektor ds. lecznictwa Antoni Ciach oraz lekarz naczelny Emil Korczak. W uroczystości udział także wzięli – w formie on-line – kierownicy wszystkich medycznych komórek szpitala. Dziś też nastąpiło przekazanie „kluczy” do oddziałów ich następcom.

– Do pracy w szpitalu przyszłam w roku 1980 – wspominała lek. Aldona Witek, zwracają się do kolegów. – Najpierw była euforia wolności, potem stan wojenny, całkowicie inna mentalność… To wszystko się zmieniło, tak jak i szpital – z wojewódzkiego stał się klinicznym, by w końcu zostać uniwersyteckim. Bardzo wszystkim dziękuję za te piękna lata , które spędziłam w tym szpitalu, a naprawdę jest co wspominać.

Wzruszenia nie krył również lek. Wojciech Świtała. – Chciałbym serdecznie podziękować przede wszystkim anestezjologiom, którzy ze mną wytrzymali. Jest nas obecnie tak dużo, jak nigdy wcześniej w historii szpitala. Ale też liczba wyzwań, które nas czekają wskazuje, że prawdopodobnie będzie nas potrzeba jeszcze więcej.

– Odchodzą od nas ludzie, którzy stanowią trzon szpitala – podkreślił prezes Marek Działoszyński. – Zawsze mogliśmy na nich liczyć. Mam nadzieję, że sprostają stawianym przed nimi zadaniom, zarówno w aspekcie merytorycznym, organizacyjnym, jak i… koleżeńskim.