Data publikacji: 4 maja 2021

Poszukujemy dawczyń do naszego Banku Mleka Kobiecego

Pierwsze honorowe dawczynie, Panie Anna Marszałek, Hanna Daleka i Natalia Żurawicz w towarzystwie Marszałek Elżbiety Anny Polak oraz Prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego dr Aleksandry Wesołowskiej.

Zapasów tego białego, cudownego leku, mamy jeszcze co prawda na 1-2 miesiące, ale w ub. tygodniu zrezygnowała ostatnia z dawczyń.

Pierwszy i jak do tej pory jedyny taki bank w regionie powstał w naszym szpitalu dwa lata temu. Komu służy? Przede wszystkim wcześniaczkom, których mamy z różnych powodów nie mogą karmić.

– Karmienie naturalnym pokarmem, nawet jeśli jest to mleko innej mamy, niemal w 100% zapobiega martwiczemu zapaleniu jelit, które dla skrajnych wcześniaków bywa śmiertelne – podkreśla kierownik naszego oddziału neonatologii lek. med. Marzena Michalak-Kloc.

Efekty? W 2020 r. urodziło się u nas 1449 dzieci, z czego 303 to wcześniaki (w tym 20 poniżej 1 kg wagi, czyli tzw. skrajne). Nie przeżył tylko jeden malutki pacjent z poważnymi wadami letalnymi…

Chętne panie prosimy o kontakt z naszym biotechnologiem Panią Karoliną Kołaczkiewicz w godz. 7.00-15.00 w dniach 5,6,8,12,13 lub 20 maja pod numerem tel. 603 563 716 lub 68 329 64 29.