Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 23 marca 2018

Pomoc prosto ze Szwajcarii

Dzięki pomocy księcia Franza Friedricha, prawnuka ostatniego cesarza Niemiec Wilhelma II, wczoraj do naszego Szpitala trafiło 41 elektrycznych łóżek szpitalnych podarowanych przez Komandorię Zakonu Joannitów w Szwajcarii.

Franz Friedrich Prinz von Preussen urodził się w dawnym Grünbergu i mieszkał krótko w Zaborze. Nasz region to jego rodzinne strony, do których  żywi ogromny sentyment. Dlatego bardzo chętnie odwiedza Lubuskie – nie tylko prywatnie, ale również podczas ważnych wydarzeń regionalnych. W ostatnich latach promował lubuskie zamki, pałace i dwory podczas ubiegłorocznego Przystanku Woodstock, pełnił też role gościa honorowego  podczas Święta Województwa Lubuskiego. Ciekawostką jest fakt, iż urodził się… właśnie w naszym szpitalu!

Prezes Marek Działoszyński serdecznie podziękował za pomoc materialną, nie ukrywając, iż liczy na dalsze wparcie ze strony wyjątkowego gościa.

Przekazane łóżka trafiły w dniu wczorajszym na Kliniczne Oddziały:

  • Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w ilości – 14 łóżek
  • Onkologii w ilości – 15 łóżek
  • Chirurgii Naczyniowej – 3 łóżka
  • Wewnętrzny – 7 łóżek
  • Położniczo – Ginekologiczny – 1
  • do Stacji Dializ – 1 łóżko.

Zdjęcia z konferencji prasowej na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, z udziałem:   księcia Franza Friedricha, marszałek województwa Elżbiety Anny Polak, Prezesa Zarządu dra Marka Działoszyńskiego oraz  kierownika oddziału dra n. med. Jędrzeja Bandurskiego.