Data publikacji: 22 stycznia 2020

Podpisaliśmy umowę o współpracy z Biblioteką im. Norwida

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

W Bibliotece im. Norwida 22 stycznia 2020 r. podpisano porozumienie o współpracy z naszym szpitalem. Jego celem jest m.in. prowadzenie działań upowszechniających książkę i czytelnictwo wśród pacjentów lecznicy.

Choć na terenie szpitala nie istnieje obecnie biblioteka, to pacjenci mogą już korzystać z zasobów książnicy, co reguluje podpisane właśnie porozumienie. – Chcielibyśmy, aby wszyscy mieszkańcy mieli dostęp do zasobów biblioteki, dlatego pomyśleliśmy też o osobach przebywających w szpitalu. Będziemy promować naszą bibliotekę, a pacjentom przynosić zamówione wcześniej książki, prasę, czy czasopisma. Nasz bibliotekarz będzie odwiedzał oddziały. Naszą rolą jest to, by umilić w ten sposób pobyt chorym w szpitalu – powiedziała Anna Polus, I zastępca dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida.

W ramach porozumienia pracownicy filii biblioteki przy ul. Podgórnej prowadzić będą m.in. zapisy czytelników, zbierać zamówienia czytelnicze na książki i czasopisma oraz dostarczać zamówione książki i czasopisma do łóżek pacjentów, a także realizować działania animacyjne związane z książką dla dzieci na oddziałach dziecięcych, a także dla dorosłych na pozostałych oddziałach szpitala.

Dr Marek Działoszyński, prezes zarządu szpitala, zauważył, że inicjatywa biblioteki bardzo wpisała się w oczekiwania lecznicy.- To niezwykle cenny i fajny pomysł służący zagospodarowaniu czasu pacjentów – powiedział.

– Cieszę się, że możemy współpracować i że władze szpitala w tak pozytywny sposób zareagowały na naszą inicjatywę. Nasz oferta będzie wciąż rozwijana – zapewnił Andrzej Buck, dyrektor WiMBP im. Cypriana Norwida.