Data publikacji: 14 sierpnia 2019

Planowe przyjęcia pacjentów wstrzymane do poniedziałku, tj. 19 sierpnia 2019 r.

Uprzejmie informujemy, iż w szpitalu trwają właśnie intensywne przygotowania do systematycznego przywracania na poszczególnych oddziałach przyjęć pacjentów w trybie planowym. Decyzja w tej sprawie  zostanie podjęta w dniu 19 sierpnia br. tj. w najbliższy poniedziałek.

Do tego czasu, zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie Oddziały Szpitalne są wstrzymane.

W związku z powyższym, pacjenci zostaną telefonicznie powiadomieni o nowym terminie przyjęcia do szpitala. Równocześnie informujemy, iż planowe badania diagnostyczne oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach cały czas odbywają się bez zmian.

Równocześnie informujemy, iż w celu wyeliminowanie ognisk zakażenia oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się drobnoustroju, od dnia dzisiejszego, tj. 14 sierpnia 2019 r. rozpoczęto w szpitalu tzw. kohortację, czyli izolację pacjentów skolonizowanych Klebsiella pneumoniae NDM w jednym miejscu – Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych. W dniu dzisiejszym, w szpitalu przebywa 9 takich pacjentów.

Równocześnie, w związku z pojawiającymi się informacjami, które nie tylko wprowadzają opinię publiczną w błąd, ale przede wszystkim sprzyjają tworzeniu atmosfery niepewności i zagrożenia wśród mieszkańców Zielonej Góry i całego województwa lubuskiego, publikujemy „Oświadczenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze” Wynika z niego, iż zostały podjęte odpowiednie działania sanitarno-epidemiologiczne w celu zapobieżenia  rozprzestrzeniania się zakażenia, zaś wystąpienie bakterii w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze nie stanowi dla miasta i jego mieszkańców zagrożenia i nie nosi znamion epidemii. Oświadczenie – do pobrania poniżej.

Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy.

dr Marek Działoszyński

Prezes Zarządu Szpitala