Data publikacji: 7 grudnia 2023

Perceptus ponownie wsparł nasz szpital

Firma Perceptus zajmująca się technologiami cyfrowymi przekazała Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Zielonej Górze 50 laptopów. To kolejne wsparcie lecznicy przez tą zielonogórską firmę.

6 grudnia, w mikołajki, zielonogórski szpital otrzymał prezent o łącznej wartości 125 tys. złotych. Z prezesem zarządu szpitala, dr. Markiem Działoszyńskim spotkał się w tym celu Jacek Storościc, prezes Perceptusa, który podkreślił, że pomaganie jest w DNA firmy. – Dla nas ważne jest zdrowe życie, dlatego wspieramy inicjatywy sportowe, jak i wszystko, co jest związane z medycyną. Stąd nasze wsparcie Szpitala Uniwersyteckiego w procesie cyfryzacji, które ma zapewnić lecznicy sprawne leczenie pacjentów – podkreślił.

– Z firmą Perceptus współpracujemy już od kilku lat. To otrzymany sprzęt elektroniczny, pomoc w systemach informatycznych i wsparcie podczas pandemii. Teraz dostajemy 50 komputerów, z których bardzo ucieszy się personel naszego szpitala. Dziękujemy i cieszymy się, że pomaga nam lokalna firma – mówi dr Marek Działoszyński.

– To niezwykle cenne, że możemy liczyć na wsparcie firmy w tej dziedzinie, w której się specjalizuje. To nie pierwsze taka pomoc i, znając podejście Perceptusa do kontaktów z naszym szpitalem, z pewnością nie ostatnia – zaznaczył Sebastian Ciemnoczołowski, główny specjalista ds. rozwoju lecznicy.

Wsparcie Perceptusa dla szpitala:

• Grudzień 2020: Przekazanie sprzętu komputerowego wartości 123 tys. zł w dobie pandemii.
  • Mikołajki 2021: Paczki świąteczne dla personelu Szpitala Tymczasowego
  • Mikołajki 2022: Przekazanie sprzętu (telewizor, głośniki do muzykoterapii, zabawki) na rzecz Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci. Spełnienie listy zapotrzebowania przesłanej przez pielęgniarkę oddziałową).
  • 2023: Podpisane porozumienie między Urzędem Marszałkowskim a Perceptusem. W jego ramach powstanie trójprzymierze, w którego skład wejdzie nasz szpital, jako partner merytoryczny i UZ jako partner naukowo-dydaktyczny. To działania w obszarze projektu: Partnerstwo pn. Lubuskie Centrum Cyfrowych Technologii Medycznych.