Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 8 września 2023

Paweł Golusiński profesorem!

Mamy kolejnego profesora! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że postanowieniem Prezydenta RP  tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał dr hab. n. med. Paweł Golusiński. Specjalista otorynolaryngologii, a także chirurg głowy i szyi współpracę z naszym szpitalem rozpoczął w 2019 r. obejmując kierownictwo Klinicznego Oddziału Otorynolaryngologii.

Profesor jest stypendystą Klinik Otolaryngologii oraz Chirurgii Głowy i Szyi w Amsterdamie (Holandia), Bergen (Norwegia), Rzymie (Włochy) oraz Houston i Orlando (USA). Posiada certyfikaty ukończenia kursów chirurgicznych w Czechach, Szwajcarii Wielkiej Brytanii i USA. Jako jedyny w Polsce ukończył prestiżowy program szkolenia pospecjalizacyjnego w zakresie zaawansowanej chirurgii onkologicznej głowy i szyi w Birmingham University Hospital w Wielkiej Brytanii. Autor wielu publikacji naukowych w dziedzinie otolaryngologii oraz onkologii laryngologicznej.

To kolejny już lekarz z tytułem profesora w naszym szpitalu. W ostatnich 12 miesiącach ten najwyższy stopień naukowy otrzymali Maciej Salagierski, Emilian Snarski i Marcin Zaniew.