Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 14 kwietnia 2021

Parking przy poradniach już płatny

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

O północy, ze środy na czwartek (14/15.04.2021 r.), firma GreenParking Polska wprowadza opłaty parkingowe dla samochodów korzystających z parkingu przy poradniach przyszpitalnych od strony ul. Podgórnej. Na parkingu może stać maksymalnie 55 aut.

Decyzja wynika z faktu, iż do tej pory ze szpitalnego parkingu przede wszystkim korzystały osoby nie będące pacjentami np. mieszkańcy okolicznych bloków.

Teraz, przy wjeździe i wyjeździe znajdują się szlabany. Aby wjechać na parking należy pobrać bilet w automacie znajdującym się przy wjeździe. Pierwsze 10 minut parkowania jest bezpłatne. Przy wyjeździe należy zeskanować bilet, aby podniósł się szlaban. Jeżeli parkujemy dłużej niż 10 minut, to każda godzina kosztuje 5 zł. Naliczanie pierwszej godziny odbywa się od 11. minuty. Opłaty należy uiścić w automacie znajdującym się po prawej stronie przy głównym wejściu do przychodni. Płacić można bilonem, banknotem lub kartą płatniczą. Opłata za zgubiony bilet wynosi 50 zł. Parking przeznaczony jest dla samochodów osobowych do 3,5 tony.

Przed wjazdem znajduje się tablica informująca o liczbie wolnych miejsc, w tym stanowisk parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz dla samochodów elektrycznych. Na terenie parkingu istnieje możliwość naładowania takich samochodów, ponosząc jedynie koszt opłat parkingowych. Jednocześnie mogą ładować się dwa pojazdy.

W automatach wjazdowym i wyjazdowym znajduje się intercom, dzięki któremu połączymy się z osobą dyżurną w Centrum Zarządzania Parkingiem. Przez 24 godziny na dobę dyżurny udziela potrzebnych informacji; zgłosi się sam z ofertą pomocy, kiedy przez zamontowane kamery dostrzeże, że ktoś ma problem z wjazdem lub wyjazdem.