Data publikacji: 8 listopada 2023

Panowie! Listopad to czas na badanie

Jak co roku o tej porze ruszamy z akcją 𝗠𝗢𝗩𝗘𝗠𝗕𝗘𝗥, czyli profilaktycznym badaniem na stężenie PSA we krwi. Bo właśnie listopad na całym świecie jest miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz z rakiem jąder. Dla przypomnienia o tych ważnych badaniach mężczyźni zapuszczają wtedy wąsa.

Dla panów w wieku 40+ mamy przygotowane 3𝟬𝟬 badań, a startujemy już dziś. Zapraszamy do punktu poboru, który mieści się w pawilonie „U”, budynek Przychodni Przyszpitalnych (parter, pokój nr 3, wejście od ul. Podgórnej) od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11.00 do 13.00. Należy podać hasło: MOVEMBER.

W dniu badania nie trzeba być na czczo, należy jednak zachować dwudniową wstrzemięźliwość seksualną. Pacjent powinien też przez dwa dni przed badaniem unikać jazdy na rowerze oraz innego wysiłku fizycznego. Czas oczekiwania na wynik badań to 1 dzień roboczy.

Wynik należy odebrać osobiście w punkcie poboru od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-14.00, po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość. W przypadku odbioru wyników przez osoby inne należy okazać pisemne upoważnienie wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość.