Data publikacji: 18 marca 2020

Orkiestra podarowała nam super sprzęt! Dotarł do nas wysokiej klasy aparat RTG

Fot. Szpital Uniwersyteckie w Zielonej Górze

Na stanie szpitala jest już wysokiej klasy aparat RTG, który otrzymaliśmy dzięki zbiórce pieniędzy organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2019 r.

To kolejny wspaniały dar WOŚP dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. – Otrzymaliśmy najwyższej klasy cyfrowy aparat rentgenowski, wyposażony w unikalną opcję, która pozwala na przykład na elektroniczne łączenie zdjęć, dzięki czemu możemy łączyć fotografie i poznać obraz całego kręgosłupa. To niezwykle ważne w przypadku dzieci ze schorzeniem skoliozy i kwalifikowaniem ich do odpowiednich zabiegów operacyjnych – wyjaśnia dr n. med. Wojciech Wierzchołowski kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Dzięki WOŚP przygotowano także pomieszczenie, w którym znajduje się aparat RTG. Na ścianach pojawiły się tapety z motywami kosmicznymi. – Taki wystrój jest świetnie przystosowany do przyjmowania naszych najmłodszych – podkreśla lekarz.

I właśnie dzieciom dedykowany jest aparat, którego wartość rynkowa przekracza 0,5 mln zł. W przyszłości sprzęt znajdzie się na stanie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Aparat RTG firmy Agfa to kolejne urządzenie, które zasilają nasz szpital dzięki zbiórce pieniędzy przeprowadzonej przez WOŚP na początku 2019 r. Kolejny to przyłóżkowy aparat RTG. Z akcji przeprowadzonej rok wcześniej otrzymaliśmy aparat RetCam III o wartości ponad 460 tys. zł oraz laser wartości 150 tys. zł. Sprzęt dotarł do nas w styczniu 2019 r. roku i dobrze służy lekarzom, a przede wszystkim dzieciom.

Od początku akcji charytatywnej do naszego szpitala trafił do nas sprzęt o wartości kilkudziesięciu milionów złotych: m.in. respiratory, lasery i kolumny operacyjne wykorzystywane na chirurgii dziecięcej. Właśnie na urządzenia dla tego typu oddziałów zbierane były pieniądze w tym roku.