Data publikacji: 20 marca 2017

Onkolorowy szpital, czyli kwiaty na onkologii

W piątek 17 marca br. na Oddziały Onkologii i Radioterapii naszego szpitala trafiły wiosenne kwiaty w przepięknie udekorowanych doniczkach. Akcję umilania pacjentom pobytu w szpitalu przeprowadziły przedszkolaki z zielonogórskiej placówki „Wesoła Żyrafa”. Serdecznie im dziękujemy!

Na pomysł obdarowania chorych wpadła Otylka, której babcia Jadzia właśnie leczy się w naszym szpitalu. Oczywiście w jego realizacji bardzo pomogła mama Małgorzata.

Pomysł bardzo spodobał się nauczycielom z przedszkola do którego chodzi Otylka – „Wesoła Żyrafa”. Dlatego kwiaty – około 200 doniczek, najpierw zostały na kolorowo udekorowane rączkami przedszkolaków. Była przy tym okazja, by porozmawiać o chorobie, potrzebie pomagania cierpiącym…  Następnie Pani Małgorzata dostarczyła kwiaty do szpitala, do pacjentów. Oczywiście roznosiła je Otylka!

Wszystkim, w imieniu naszych pacjentów serdecznie dziękujemy! Także sponsorom, bez których akcja by się nie udała –  Szkółce Przytok, Bricomarché na os. Pomorskim i drukarni Aprint.

Pomysłodawcy zapewniają, że to początek cyklicznej akcji. Trzymamy za słowo!

Więcej można przeczytać na tutaj:

Fot. Natalia Dyjas, Gazeta Lubuska